Miejsce dla tych, dla których nigdzie go nie ma

Uroczyście został oddany kolejny Dom Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej.
To już 10. takie miejsce, w którym swój kąt znajdą ludzie niepełnosprawni, bezdomni i potrzebujący wsparcia. Dom powstał w budynku byłej szkoły.
-Jest to miejsce dla ludzi znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, którzy wymagają opieki, dla których nigdzie go nie ma -mówiła s. M. Chmielewska.
Siostra Małgorzata jest niezwykle aktywną osobą, znaną z pochylania się nad ludźmi, nad którymi najczęściej inni rozkładają bezradnie ręce. Jak sama mówi, chrześcijańskim obowiązkiem osób, którym się powiodło i żyją lepiej, jest dzielenie się z tymi, którzy z różnych przyczyn nie mieli tyle szczęścia. Stąd też dom w Jankowicach to szczególne miejsce, gdzie opiekę znajdzie około 35 pensjonariuszy. Jego fundatorami są Anna i Maciej Formanowiczowie, założyciele Fundacji ?Nasza Droga? i właściciele Fabryki Mebli Forte. Dzięki tej firmie oraz Fundacji Fabryki Marzeń udało się wyposażyć dom w nowoczesne urządzenia, zaś dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka pensjonariusze będą mogli korzystać z najnowocześniejszego sprzętu do rehabilitacji. Wśród pensjonariuszy są bowiem osoby tymczasowo lub trwale niepełnosprawne, wymagające fachowej opieki. Podobne domy siostra Małgorzata prowadzi w Nagorzycach, w gminie Waśniów i w Zochcinie, w gminie Sadowie. Tam opiekę znajdują też dzieci i młodzież, borykające się z różnymi problemami.
W uroczystości otwarcia domu w Jankowicach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: starosta opatowski Tomasz Staniek oraz burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, który podkreślił, że docenia zaangażowanie i pracę siostry Małgorzaty na rzecz osób najbardziej skrzywdzonych przez los. Uroczystość poprzedziła Msza św. w intencji pensjonariuszy i fundatorów, której przewodniczył ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz. W gminie Ożarów to już drugi taki dom wsparcia dla potrzebujących, prowadzony przez Fundację Wspólnoty Chleb Życia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.