W siatkarskim KSZO jest pot, nie ma łez…

Siatkarki KSZO trenują już od dwóch tygodni. Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka od pierwszych dni pobytu w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywają zajęcia zarówno na siłowni, jak i w hali oraz na piasku.
Treningi są intensywne. Co ciekawe, obciążenia na siłowni dobierane są indywidualnie do każdej zawodniczki. Jest to możliwe po tym, jak na początku przygotowań do sezonu trenerzy sprawdzili możliwości siatkarek, by następnie dostosować ciężary do każdej. Obecnie obciążenia stopniowo wzrastają, a trenerzy monitorują, jak na zmiany reagują zawodniczki. Zajęcia w hali sportowej polegają przede wszystkim na szkoleniu techniki i na zgrywaniu się ze sobą. Na boiskach do siatkówki plażowej w Gutwinie drużyna trenuje wytrzymałość.
-Dziewczyny bardzo ciężko pracują i przykładają się do każdych zajęć. Nie możemy odmówić im zaangażowania i chęci, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jesteśmy po bardzo mocnej siłowni i widzimy, że wszystkie dały z siebie maksimum, więc to na pewno zaprocentuje w przyszłości ? podkreśla trener, Łukasz Marciniak.
? Jeżeli chodzi o elementy techniczne, mamy sporo do poprawy. Dużo zawodniczek jest młodych i tak naprawdę uczą się od początku nowych rzeczy. Mamy swoją wizję tego, jak chcemy grać i jak chcemy, żeby zawodniczki pracowały i dlatego staramy się wdrażać to na każdym treningu. Na pewno zmierzamy w dobrym kierunku, starając się na każdej jednostce treningowej bardzo dużo czasu poświęcić technice ? dodaje asystent trenera, Mikołaj Mariaskin.
Treningi są bardzo intensywne i dziewczyny mają prawo być zmęczone, jednak bez ciężkiej pracy niemożliwe jest osiągnięcie satysfakcjonujących wyników.
? Nie jest łatwo, treningi w okresie przygotowawczym wymagają dużej ilości powtórzeń i żmudnej pracy. Nasi trenerzy robią wszystko co w swojej mocy, żeby treningi były ciekawe i jak najbardziej urozmaicone ? mówi Justyna Kędziora, jedna z najmłodszych zawodniczek w kadrze KSZO.
? Śmiejemy się z Mikołajem, że musi boleć i musi być ciężko. Jesteśmy pewni, że dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do nadchodzących meczów ? mówi szkoleniowiec KSZO, Łukasz Marciniak.
? Staramy się układać treningi tak, żeby nie zamordować dziewczyn i żeby miały czas na odpoczynek i regenerację. Najważniejsze jest, że przykładają się do treningów i bardzo dobrze pracują, a my je obserwujemy i na bieżąco decydujemy, czy obciążeń należy dołożyć, czy je zmniejszyć ? dorzuca Mikołaj Mariaskin.
W treningach na pewno pomaga dostępność obiektów sportowych i bogate wyposażenie zarówno hali sportowej, jak i innych obiektów, z których możemy korzystać. Ważne jest także to, że trenerzy mogą liczyć na pomoc innych osób.
? Na pewno oprócz obiektów sportowych, na których trenujemy, musimy pochwalić osoby w nich pracujące ? wszyscy starają się nam pomóc, od ludzi, którzy zarządzają wydawaniem siatek, piłek, aż do portierów. Pod tym względem też nam jest o wiele łatwiej, bo jest to dla nas nowe środowisko pracy. Wszystko jest na miejscu, pracuje nam się świetnie. W każdym klubie powinno być tak, jak tutaj pod względem możliwości treningowych ? zauważył Mikołaj Mariaskin.
Zarówno w czasie treningów, jak i poza nimi panuje bardzo dobra atmosfera, począwszy od sztabu szkoleniowego, a skończy wszy na zawodniczkach.
? Dziewczyny bardzo dobrze się dogadują i w ogóle nie widać różnicy wieku, która teoretycznie jest pomiędzy nimi. Wydaje nam się, że w zespole jest wszystko w porządku ? mówi Łukasz Marciniak.
? Świetnie dogadujemy się z dziewczynami na treningach i w szatni. Siatkówka jest grą zespołową, łączy nas wspólny cel, dlatego konflikty nie są wskazane ? potwierdziła słowa trenera Justyna Kędziora.
Przygotowania do sezonu są ciężkie, pracochłonne i wymagają stuprocentowego zaangażowania. Dziewczyny nie mają zbyt wiele wolnego czasu dla siebie, jednak kilka z nich zdążyło już zwiedzić nowe miasto.
? Ostrowiec ma swój urok. Na Gutwinie jest ładny ośrodek wypoczynkowy, gdzie trenujemy na boiskach do siatkówki plażowej. W wolny weekend byłyśmy na Rawszczyźnie, gdzie spędziłyśmy miło dzień w basenie ? podkreśla Justyna Kędziora.
Pod koniec sierpnia nasze panie rozpoczną etap gier kontrolnych i rozegrają dwa mecze sparingowe. W pierwszy weekend września, czyli w dniach od 7 do 8, wezmą udział w turnieju w Mielcu, w którym zmierzą się ze Stalą Mielec, UKS Jedynką Tarnów, 7R Solną Wieliczką i Karpatami Krosno. W następny weekend, w dniach od 14 do 15 września, KSZO zorganizuje coroczny turniej towarzyski we własnej hali. Do Ostrowca przyjadą cztery drużyny, m.in. Sparta Warszawa i Joker Świecie. Na tydzień przed inauguracją rozgrywek w I lidze podopieczne trenera Łukasza Marciniaka rozegrają ostatnie spotkanie kontrolne. Przypomnijmy, że start I ligi wyznaczono na 28 września. Ostrowczanki zagrają wtedy u siebie z SMS PZPS I Szczyrk.
Z zespołem przebywa już nowa fizjoterapeutka Karolina Grabda, która wcześniej współpracowała z siatkarzami Buskowianki Kielce. Ma także za sobą pracę w kieleckich szpitalach i placówkach medycznych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *