W Ostrowcu budują żłobki. Trafią do Łodzi

Kolejne dwie realizacje, powstające w zakładzie produkcyjnym firmy Climatic w Ostrowcu Świętokrzyskim, trafią do Łodzi.
Na Starym Zakładzie realizowane są dwa nowe żłobki dla najmłodszych łodzian. W ciągu najbliższych tygodni nowe budynki w systemie modułowym staną przy ul. Jugosłowiańskiej w Nowosolnej oraz przy ul. Kmicica na Olechowie. Łącznie będzie z nich korzystać 90 maluchów.
– Ruszyła budowa żłobków przy ul. Jugosłowiańskiej oraz Kmicica. Przy ul. Jugosłowiańskiej powstają właśnie fundamenty pod budynek żłobka, czyli trwają typowe prace ziemne. Na ul. Kmicica prace rozpoczną się zaraz po zakończeniu robót na Jugosłowiańskiej. Natomiast to, co najważniejsze, powstaje nie w Łodzi, ale w fabryce w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie firma Climatic, wybrana w przetargu, buduje i montuje fragmenty naszych żłobków, tworzy moduły, które zostaną przywiezione na ogromnych lawetach do Łodzi i złożone w cały budynek już na miejscu. Dokładnie w taki sam sposób powstawała nowa część szpitala Pirogowa przy ul. Wólczańskiej. Żłobek dla Nowosolnej przyjedzie w siedmiu takich częściach, zaś dla Olechowa w szesnastu – tłumaczy Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.

– Sprawdzaliśmy jakość wykonania prac. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. I przyznaję, że liczę na równie wzorcową współpracę z dostawcami mediów, czyli z PGE i spółką gazowniczą, ponieważ to od nich zależy, czy prąd i gaz popłyną do budynków o czasie, i żłobki zostaną uruchomione – dodaje Agnieszka Kowalewska -Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.
Budynki będą malowane i wyposażane w meble i inny niezbędny dzieciom sprzęt na miejscu, w Łodzi. Budynek przy ul. Jugosłowiańskiej będzie miał biało ?czerwono ?niebiesko -żółte ściany zewnętrzne, a ten przy ulicy Kmicica będzie w kolorze drewna. Inwestycje będą kosztowały w sumie prawie 8 mln zł (4,9 mln zł żłobek przy Kmicica oraz 3 mln zł placówka przy Jugosłowiańskiej), z czego 2 mln zł to dotacja z programu Maluch Plus.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “W Ostrowcu budują żłobki. Trafią do Łodzi

  • 25 września 2019 at 13:44
    Permalink

    Szkoda, że w Ostrowcu nie budują! 2 żłobki w Ostrowcu to za mało. Nie przyjmują dzieci bo nie mają miejsc. Jak mamy mają wrócić do pracy ?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *