Przybywa miejsc parkingowych

Na terenie między sklepem ?Biedronka? na osiedlu Stawki, a siedzibą Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki? w Ostrowcu Świętokrzyskim, powstają nowe miejsca parkingowe. Zarząd Spółdzielni podpisał umowę ze spółką Jeronimo Martins na dzierżawę działki.
Kilka tygodni na części terenu wydzielono kilka miejsc dla zmotoryzowanych. Od kilku dni na działce o powierzchni 1.300 m kw. należącej do spółdzielni, a dzierżawionej przez właściciela marketu ?Biedronka?, budowany jest parking. Przybędzie około 60 nowych miejsc dla zmotoryzowanych.
– Dodat kowo teren zost a nie oświetlony, odwodniony. Spółka ma również poprawić chodnik wzdłuż parkingu – mówi Mirosław Kaczmarczyk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki?. – Spółdzielnia nie dokłada żadnych pieniędzy do tej inwestycji. Po wybudowaniu parkingu nie będzie się zajmowała odśnieżaniem, a dodatkowo odpadną obecnie ponoszone koszty koszenia działki i sprzątania terenu, który był niewykorzystany.
Teren nadal jest własnością Spółdzielni i co miesiąc będzie wpływała do kasy opłata z tytułu czynszu za dzierżawę.
W przyszłym roku właściciel marketu ?Biedronka? ma wybudować kolejnych 7 miejsc parkingowych oraz wykonać remont drogi od strony sklepu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *