Ważny miesiąc w piłkarskim KSZO

W ubiegłym tygodniu zapowiadaliśmy, że nasz klub zdiagnozował problemy trzecioligowej jedenastki i wkracza do leczenia.
Zapowiadaliśmy również pewne ruchy kadrowe w zespole. Na razie z dużej chmury spadł co najwyżej kapuśniaczek. Dlaczego?
Otóż, w minionym tygodniu zarząd klubu postanowił tylko przedłużyć umowę z 24-letnim bramkarzem, Pawłem Lipcem. Nowy kontrakt będzie teraz obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku. Nie dziwimy się, bo Paweł pomarańczowo-czarną drużynę zasilił latem tego roku i był jej najjaśniejszym punktem podczas rozgrywek piłkarskiej jesieni.
Od prezesa Macieja Kozickiego dowiedzieliśmy się, że po konkretnych rozmowach wspólnie z trenerem Sławomirem Majakiem podjęta zostanie decyzja, co do dalszej pracy tego szkoleniowca w KSZO. Od tej decyzji zależy, w jaki sposób będzie przebudowywany zespół w pełnej współpracy na linii piłkarze – zarząd i piłkarze – trener.
Mówi się także o tym, że zmianie ulegnie może nie tyle skład zarządu, co jego struktura. Prezes Maciej Kozicki mówi tylko tyle, że faktycznie o tym rozmawia się w klubie i być może o pewnych rozwiązaniach przekonamy się jeśli nie w najbliższych dniach, to na pewno do końca grudnia.
Wszystko wskazuje na to, że klub z pewnymi piłkarzami pożegna się, ale nie należy się spodziewać żadnej rewolucji kadrowej. Według naszych informacji w klubie zostanie Tomasz Chałas, który był krytykowany przez trenera Sławomira Majaka na jednej z konferencji prasowej.
Tymczasem zespół po roztrenowaniu do 7 stycznia przebywać będzie na urlopach. Zaplanowano już sieć sparingów.
I tak, 15 stycznia zagramy ze Stalą Rzeszów, 18 stycznia z Termalicą Nieciecza, 25 stycznia z GKS Nowiny, 29 stycznia ze Stalą Mielec, 1 lutego z ŁKS Łągów, 5 lutego z Górnikiem Łęczna, 8 lutego z RKS Radomsko, 15 lutego z Motorem Lublin, 22 lutego ze Stalą Kraśnik, 29 lutego ze Stalą Stalowa Wola i 7 marca z Podhalem Nowy Targ już w rozgrywkach IV grupy III ligi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *