Kasia Zielińska – Jaworska nie tylko w filmowych rolach

-Od kiedy zadebiutowała pani w swojej nie aktorskiej roli, jako współprowadząca ostrowiecką kawiarnię ?Zmiany klimatu?, minęło blisko trzy miesiące. Jednak dalej spędza pani większość czasu w Warszawie, na planach filmowych. A jak będzie w nadchodzące święta?

-Myślę, że z tym spędzaniem większości czasu w Warszawie to już się troszkę pozmieniało. Chociaż ostatnie trzy miesiące były dla mnie i dla mojej rodziny nie lada wyzwaniem. Wraz z mężem Łukaszem pracowaliśmy intensywnie, by rozkręcić i stworzyć wspólnie ?klimatyczne? miejsce, do którego sami też chcielibyśmy chodzić na koncerty, spektakle, lunche, wspólną randkę, kawę, spotkanie z przyjaciółmi, ale też przede wszystkim zjeść coś pysznego. Miejsce, w którym w rytmie dobrej muzyki codziennie można degustować potrawy, na słono, czy słodko, a do tego zdrowo i pięknie podane. Przestrzeń lofftowa Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie mieści się nasza kawiarnia, zahipnotyzowała nas swoją architekturą i wciąż pozytywnie zaskakuje wraz ze zmieniającą się za oknami aurą. A tak na marginesie, to nie mogę doczekać się śniegu padającego wieczorową porą przy dobrej muzyce i kubku wina grzanego z pomarańczą i goździkami.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wszystkim nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych świąt?. W Nowym Roku 2020 życzę Wszystkim jeszcze więcej cudownych chwil w Zmianie Klimatu, super koncertów, spotkań, wzruszeń, tańców do rana i tego co najlepsze.

-W jakich nowych rolach filmowych, czy teatralnych, można Panią teraz zobaczyć?
-Stworzyliśmy nasze wymarzone miejsce i zgrany team, co nie było łatwe w tej nowej życiowej ? roli? .W tym czasie co kilka dni wyjeżdżałam do Warszawy na plany zdjęciowe do trzech seriali. Na koncie kawiarni mamy też fantastyczną imprezę Retro. Lata 20., lata 30. zaczarowały nasze miejsce, jednako przenosząc nas na ten wieczór w inną epokę. To był wspaniały czas twórczy i czas spotkań oraz pracy z twórcami, takimi jak reż. Łukasz Palkowski, a także zdjęć do serialu ?Żmijowisko?, w którym miałam przyjemność wziąć udział. Po wielu latach mogłam pracować ponownie z reż. Leszkiem Dawidem i reż. Bartkiem Konopką przy produkcji ?W głębi lasu?, nowego Polskiego serialu NETFLIKSA na podstawie powieści Cobena. Premiera tego serialu odbędzie się w 2020 r. Grzegorz Damięcki wciela się tu w rolę warszawskiego prokuratora Pawła Kopińskiego. Ja miałam przyjemność wcielić się w rolę asesora, asystentki głównego bohatera – Izabeli Mostowicz. W głównej obsadzie zobaczymy też Agnieszkę Grochowską i Adama Ferency, Dorotę Kolak, Izabelę Dąbrowską oraz Piotra Głowackiego, Cezarego Pazurę i Arkadiusza Jakubika oraz Martę Ścisłowicz, a także wielu innych uzdolnionych aktorów. Harlan Coben, w oficjalnym komunikacie udostępnionym przez Netfliksa zaznaczył, że jest dumny ze współpracy z polskimi twórcami. To nie pierwsza adaptacja prozy tego pisarza na platformie. W trakcie produkcji jest brytyjski ?The Stranger? oraz hiszpański ?El Inocente?. Co ciekawe, można w tym dostrzec pewną strategię platformy. Cieszy mnie myśl, że serial ?W głębi lasu? będzie przetłumaczony i wyświetlany nie tylko w Polsce. Mogę tylko jeszcze dodać, że to były obfi te trzy miesiące w różnego rodzaju role. Jak wspomniałam w poprzednim wywiadzie dla Gazety Ostrowieckiej, do serialu ?Barwy Szczęścia?, po dwóch latach nieobecności, powróciła kreowana przeze mnie postać Diany i na szczęście, w scenariuszu serialowym zaistniała w niej ?przemiana? na dobre.

-A jakie nowości czekają teraz stałych bywalców ?klimatycznej? kawiarni?
-Cieszę się jak dziecko z tego, że w grudniu 2019 r. zagraliśmy w Zmianie Klimatu pierwszy spektakl na terenie naszej Kawiarni: ?Rewolucję Balonową? Julii Holewińskiej w reż. Sławomira Batyry, a widownia przyjęła nas z otwartymi rękoma i cały czas rezerwuje miejsca na kolejne spektakle, które planujemy na 10 i 11 stycznia 2020 r. Spektakle odbędą się w ?Zmianie Klimatu? w OBK, na które serdecznie zapraszamy. Sztuka opowiada o losach Wiktorii i jej dorastaniu, dlatego spektakl polecany jest od min. 13. roku życia. Wspomnienia w spektaklu, przełomu lat dziewięćdziesiątych i czasu dorastania w Ostrowcu Świętokrzyskim, za każdym razem zabierają mnie w sentymentalną podróż do przeszłości. Obcuję z tekstem sztuki na scenie już 8 lat i wspólnie ze sztuką ewoluujemy. Wersja, którą grałam w Teatrze Powszechnym, już w 2015 r. została zmieniona przeze mnie (reżysera i muzyka). Mieliśmy poczucie, że skoro pożegnałam się z moim poprzednim pracodawcą, to warto zagrać ten spektakl w wielu innych ciekawych miejscach. Dużą frajdę sprawiło nam przekształcenie spektaklu na wersję z kontrabasem na żywo. Od dwóch lat pozytywnego ducha wnosi do spektaklu nowy kontrabasista Norbert Kubacz. Niedawno mieliśmy też możliwość posłuchania koncertu Bartłomieja Grzanka i Wojciecha Kidonia, naszego krajana. Za kilka dni, 28 grudnia br., zagości na naszej ?SCENIE? ? ?IWO? z zespołem. W okresie świątecznym i między świętami planujemy podejmować gości w Zmianie Klimatu dobrą kawą i pysznym ciastem. Lokal będzie otwarty w pierwszy dzień Świąt od godz. 18, a następnie w drugi dzień Świąt od godz. 12. Zapraszamy na ?Klimatyczną Noc Sylwestrową? do Zmiany Klimatu. Parkiet rozgrzewać będzie Dj Andy Mustash, a wieczór rozpocznie koncert zespołu: JAŹNICKA. Gwarantujemy pyszne jedzenie i niezapomnianą atmosferę. Szczegóły w Zmianie Klimatu i na Fb. Od Nowego Roku w naszej karcie pojawią się też nowe kulinarne i kulturalne pozycje. Wszelkie informacje co do godzin otwarcia i wydarzeń kulturalnych na stronie – Zmiana Klimatu w Ostrowieckim Browarze Kultury na FB.


-Jak i był ten mijający rok i czego oczekuje pani od nadchodzącego?
– Mijający rok przyniósł mi dużo szczęścia. Nadchodzący rok zapowiada się jeszcze lepiej, ale o tym będę informować na bieżąco. Pragnę też znaleźć czas na odpoczynek z rodziną i na pewno liczę na śnieg na Kasprowym. Uwielbiam jeździć na snowboardzie, a szczególnie w Tatrach. Grudzień jest moim ulubionym miesiącem również dlatego, że jestem wierząca i czekam z utęsknieniem na Boże Narodzenie. Wspomnienie narodzin Jezusa i coroczne Świętowanie zawsze kojarzyć mi się będzie z moimi rodzicami i dwunastoma potrawami. Tradycyjnie, co roku, ubieranie choinki należy do mnie lub do najmłodszych członków rodziny. Podpisuję się pod tekstem piosenki ?All I want for Christmas is You? i pragnę Święta spędzić również u boku mojego ukochanego męża. To bardzo ważny czas, pełen wzruszeń, pięknych życzeń i ciepła, przebaczenia, błogosławieństw i miłości.
fot. Wojciech Różalski

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *