Figura Jana Pawła II stanęła w Opatowie

Figura świętego Jana Pawła II, w niedzielę, 17 maja, stanęła w Klasztorze Ojców Bernardynów.
Tym samym na stałe wpisała się w historię bernardyńskiego wzgórza i całego Opatowa.
-Nasz papież to postać absolutnie wybitna i wyjątkowa, dlatego próbę wystawienia mu pomnika przez społeczeństwo Opatowa podjąłem jeszcze w roku 2018 z myślą o 40. rocznicy jego wyboru na stolicę Piotrową – mówi burmistrz Opatowa, Grzegorz Gajewski. Wtedy mój pomysł został zablokowany. Idąc do wyborów w październiku i listopadzie 2018 r. obiecałem sobie, że jeśli tylko będę miał taką możliwość, to pomnik tego wielkiego Polaka w Opatowie się pojawi.


Figura Jana Pawła II została poświęcona podczas uroczystej mszy świętej przez ojca Edgara. Po zakończeniu pandemii figura Ojca Polaka stanie jako pomnik na terenie, który decyzją konserwatora zabytków musiał zostać zmieniony z przyklasztornego parkingu na zieleń.
-Dziękuję ojcom Bernardynom za udostępnienie tego miejsca pod Skwer świętego Jana Pawła II z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców Opatowa – podkreśla burmistrz. Cieszę się niezmiernie, że święty Jan Paweł II będzie miał w końcu swoje miejsce w naszym mieście. Ojcom Bernardynom dziękuję za ich wielką życzliwość i otwartość, a wszystkich zapraszam po zakończeniu pandemii na uroczystą polową szę świętą na terenie dawnego grodziska Żmigród, w czasie której odsłonimy kompletny pomnik Świętego. Janie Pawle II, wypraszaj łaski naszej gminie i jej mieszkańcom.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Figura Jana Pawła II stanęła w Opatowie

  • 6 czerwca 2020 at 23:20
    Permalink

    „Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi” – Jan Paweł II

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *