Kino Etiuda przeprowadza się – kiedy i gdzie?

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski ogłosiła przetarg na gruntowny remont budynku, w którym znajduje się kino ?Etiuda?. Równoznaczne jest to z tym, że minimum przez okres dwóch lat, kiedy będą trwać prace, nowości filmowe będziemy oglądać w nowych wnętrzach. Jakich?
– Chcemy zaproponować, aby w okresie przejściowym kino funkcjonowało w obiekcie Ostrowieckiego Browaru Kultury- mówił podczas konferencji prezydent Jarosław Górczyński. Wspólnie z Miejskim Centrum Kultury chcemy, aby projekcje zagościły w największej sali. W zależności od reakcji kinomanów i ilości sprzedanych biletów uzależniam, czy kino będzie w OBK tymczasowe, czy będzie rozbudowywane.
Rząd chce, by w kolejnym etapie luzowania obostrzeń, w związku z koronawirusem – jeszcze w czerwcu – otwarta została infrastruktura czasu wolnego, w tym parki rozrywki i tematyczne, a także kina i teatry, poinformowała w minionym tygodniu wicepremier Jadwiga Emilewicz.
Nie wiadomo więc, czy na seanse premier pójdziemy jeszcze na Aleję 3 Maja, czy już do OBK przy ulicy Polnej. Oprócz dostosowania sal do reżimu sanitarnego w nowej lokalizacji trzeba jeszcze przygotować widownie, a także system projekcyjny oraz dźwiękowy i wytłumić całe pomieszczenie. Czas nie będzie tutaj sprzymierzeńcem szczególnie obserwując zapowiedzi dystrybutorów. I tak na 17 lipca br. Warner zapowiada ?Tenet? najnowszy film Christophera Nolana, zaś tydzień później Disney chce wprowadzić ?Mulana?. W kolejce czekają jeszcze ?Wonder Woman 1984?, czy ?Sponger Bob. Film. Na ratunek?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *