Piłkarze KP KSZO 1929 na urlopach

W piątek piłkarze KP KSZO 1929 odbyli ostatni majowy trening i rozjechali się do domów. Do 26 czerwca przebywać będą na urlopach.
Pierwszy trening trener Marcin Sasal zaplanował na 29 czerwca.
Piłkarze cały czas muszą jednak być w gotowości, gdyż nie wiadomo, w jakich terminach kontynuowane będą tegoroczne rozgrywki w Pucharze Polski na szczeblu okręgu. Jeśli taki termin zostanie wyznaczony przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, to w Ostrowcu pojawią się ponownie na dwa dni przed takim spotkaniem.
Sparingowy lipiec, mecze z Motorem i Hutnikiem
Trener Marcin Sasal ustalił terminy spotkań sparingowych przed nowym sezonem. I tak, na własnym boisku zagramy 4 lipca z Pilicą Białobrzegi, 18 lipca z Wieczystą Kraków, 1 sierpnia z RKS Radomsko i 8 sierpnia z Ursusem Warszawa. Z kolei na wyjazdach zagramy 11 lipca z Motorem Lublin i 25 lipca z Hutnikiem Kraków.
Kosmetyka w kadrze
Pisaliśmy już o tym, że w kadrze KP KSZO 1929 jeśli będą, to raczej kosmetyczne zmiany. Informowaliśmy też o tym, że nowym nabytkiem pomarańczowo- czarnych został 20-letni Bartosz Szydłowski, który ostatnio występował w czwartoligowym Starze Starachowice.
Jak się dowiedzieliśmy, nasi działacze czynią starania, aby przede wszystkim wzmocnić blok defensywny. Dlatego poszukują swoistego ?dyrektora? linii obrony, doświadczonego i zdolnego pokierować grą tej formacji stopera.
Nie wiadomo, jak potoczą się losy Michała Grunta i Kacpra Laskosia. Obaj byli wypożyczeni do końca czerwca ? Michał z Motoru Lublin, a Kacper z GKS Tychy. W klubie chcieliby, aby obaj kontynuowali grę w barwach KSZO i dlatego będą prowadzić w ich sprawie stosowne rozmowy. KP KSZO 1929 zainteresowany jest również wzmocnieniem zespołu graczami na pozycji bocznego pomocnika i napastnika. W ostrowieckiej jedenastce nadal występowali będą zawodnicy, którzy zasili zespół zimą, a więc Wojciech Trochim, Julien Tadrowski i Piotr Kasperkiewicz.
Mecze pucharowe w lipcu?
Według nieoficjalnych informacji, najprawdopodobniej mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finałowy Pucharu Polski na szczeblu okręgu zostaną rozegrane w lipcu. Przypomnijmy więc, że w ćwierćfinale tych rozgrywek piłkarze KSZO mają się spotkać z Granatem Skarżysko. Nieoficjalne informacje potwierdzałyby już podjęte decyzje przez inne związki. Np. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej wyznaczył terminy meczów okręgowego Pucharu Polski na 27 czerwca (1/4 finału), 4 lipca (1/2 finału), 8 lipca (finał) lub w 11 lipca (1/2 finału), 18 lipca (finał).
Zakończy rozgrywki II liga, ruszy III liga?
Podobnie nieoficjalne wieści docierają do nas w kwestii początku nowego sezonu. Słychać jednak, że runda jesienna nowego sezonu w III lidze rozpocznie się po tym, jak sezon zakończą drugoligowcy. Otóż, trzecioligowcy muszą poczekać na spadkowiczów z II ligi. Wszystko więc wskazuje na to, że sezon 2020/21 w III lidze może ruszyć 16 sierpnia.
Na dziś, w sezonie 2020/2021 w IV grupie III ligi prawo gry w nowym sezonie ma 20 zespołów ? 16 dotychczasowych III-ligowców ?Wólczanka Wólka Pełkińska, Korona II Kielce, Siarka Tarnobrzeg, Wisła Puławy, Stal Kraśnik, Avia Świdnik, Podhale Nowy Targ, Wisłoka Dębica, Wisła Sandomierz, Sokół Sieniawa, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Hetman Zamość, Orlęta Radzyń Podlaski, Jutrzenka Giebułtów, Chełmianka Chełm, Podlasie Biała Podlaska, czterej beniaminkowie ? ŁKS Łagów z IV ligi świętokrzyskiej, MKS Lewart Lubartów z IV ligi lubelskiej, Unia Tarnów lub Cracovia II (zdecyduje mecz barażowy) z małopolskiej IV ligi oraz KS Wiązownica z IV ligi podkarpackiej. Niewykluczone, że do grona zespołów IV grupy III ligi dokooptowane zostaną dwaj mistrzowie IV lig małopolskich, bez konieczności rozgrywania barażu, bo przecież awans do II ligi wywalczył Hutnik Kraków. Grono tych zespołów uzupełni ewentualny spadkowicz z II ligi. Gdyby np. rozgrywki w II lidze nie zostały dokończone, to do składu IV grupy III ligi dołączyłaby zagrożona obecnie spadkiem Stal Stalowa Wola. Będą jednak kontynuowane i spadek ?Stalówki? jest raczej niemożliwy, gdyż ma do rozegrania aż 10 meczów na własnym terenie.
A propos nowego sezonu? Ci kibice piłkarscy, którzy zakupili jeszcze zimą karnety na rundę wiosenną, mogą spać spokojnie, bo nie stracą one ważności w rundzie jesiennej nowego sezonu w IV grupie III lidze. Najprawdopodobniej klub będzie po prostu wymieniał stare karnety na nowe.
KSZO objęty nadzorem infrastrukturalnym
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej postanowił objąć KP KSZO 1929 tzw. nadzorem infrastrukturalnym, wszystko przez to, że właściciel obiektu, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie legitymuje się aktualnymi pomiarami sztucznego oświetlenia. W tej klasie rozgrywkowej za minimum przyjęto oświetlenie na poziomie 500 luxów. To pewne, że stadion ma wyższe parametry oświetlenia, choć nie jest jakąś tajemnicą, że wiele żarówek na masztach jest ?spalonych? i należałoby je wymienić na nowe.
Decyzja ŚZPN wcale nie oznacza, że nasi piłkarze nie mogą grać przy sztucznym oświetleniu. Jak nas poinformowano, MOSiR w najkrótszym z możliwych terminów, najprawdopodobniej z przyczyn ekonomicznych przy okazji jednej z organizowanych imprez na stadionie, przeprowadzi pomiary oświetlenia i to przy największym zakresie i zgodnie z zamówieniem największej mocy dostarczonej energii.
Miejmy nadzieję, że szybko więc klauzula nadzoru infrastrukturalnego zostanie zdjęta z naszego klubu. Na razie kibice mogą się cieszyć z tego, że trybuna pod zegarem, w czasie epidemii, została odświeżona.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *