Zalew Brodzki przyciąga ostrowczan

Zalew Brodzki zawsze cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców przede wszystkim dwóch powiatów – starachowickiego i ostrowieckiego.
Jednak w tym sezonie wakacyjnym przeżywa prawdziwe zatrzęsienie odwiedzających. Już od czwartku wzdłuż zalewu ustawiają się przyczepy kampingowe, kampery, rozbijane są namioty. W soboty i niedziele dodatkowo zjeżdżają się chcący spędzić w tym miejscu cały dzień. Do popularności tego miejsca na pewno przyczyniło się zagospodarowanie terenu w ramach projektu: Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego, usytuowanego w Dolinie Kamiennej?, na które gmina Brody otrzymała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 ?2020.


Na wysokości plaży, która jeszcze w ubiegłym roku została powiększona i jej powierzchnia wynosi obecnie 2000 metrów kwadratowych, zostały usytuowane duże, bogate w urządzenia place zabaw dla dzieci. Wzrok przyciąga kolorowy samolot. Wiele frajdy najmłodszym przynosi tyrolka, czyli zjazd linowy. Jest ścianka wspinaczkowa. Wykonane zostały także ciągi piesze z ławeczkami, taras widokowy, duży park linowy. Wszystko w cieniu drzew. Chętni mogą grillować w specjalnie do tego przygotowanej altanie grillowej. Z tygodnia na tydzień przybywa miejsc parkingowych, które są wykonywane wzdłuż ulicy. Trwa przebudowa boiska do piłki plażowej. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *