Etno Fest Bałtów już w sobotę

Bałtowski Kompleks Turystyczny zaprasza w sobotę 15 sierpnia br. Festiwal ?Sztuki Dawne Świętokrzyskiej Wsi?.
Udział w wydarzeniu i w warsztatach jest bezpłatny, a na uczestników czekają cztery strefy.
Tkactwo Tkaczki Świętokrzyskie
Czy wiesz, że pod Łysicą przy krosnach wychowywały się całe pokolenia? Tkano kilimy, chodniki, chusty i zapaski. Tradycje są żywe do dziś. Przyjedź na ETNOFEST Bałtów i poznaj tajemnicę tworzenia tkanin ? od ziarenka lnu do lnianej koszuli. Dowiesz się, co to osnowa, nicielnica, płocha. Pokażemy Ci sztukę tkania na tradycyjnym krośnie.
Lalki Motanki
Lalka motanka to słowiański amulet. Laleczki miały za zadanie chronić przed złem i przynosić szczęście. Dziś są elementem tradycji i doskonałym pomysłem na rodzinnie spędzony czas.
Wycinanka
Świętokrzyskie wycinanki to prawdziwe dzieła sztuki. Warsztaty poprowadzi niezastąpiony Radek i Magda. Radek ? uczeń mistrzyni świętokrzyskiej wycinanki Lucyny Kozłowskiej. Radek jest kulturoznawcą, fotografem, arteterapeutą i człowiekiem o wielkim sercu.
Magda to artystyczna dusza ? mistrzyni ceramiki, malarstwa i wycinanki, jak również ogromna miłośniczka zwierząt.
Plecionkarstwo
Prowadzący: Julia i Włodzimierz. Julia to wybitna specjalistka z zakresu papieroplastyki oraz zastosowania papieru w plecionkarstwie. Mistrzyni w wyplataniu, jak również reprezentantka Polski na międzynarodowych konkursach plecionkarskich.
Ceramika
Czy wiesz, że toczenie na kole to rzemiosło znane od lat, obecne na wszystkich zakątkach globu? Region świętokrzyski szczególnie słynął z tradycji garncarskich ze względu na dużą dostępność gliny i drewna do wypału. Prowadzący: Ewa i Mariusz – odkryją przed Wami tajniki sztuki ceramicznej. Twórcy Szkoły Wrażliwości Kapkazy. Muzyka, teatr, sztuka i ceramika to obszary, w których tworzą i dzielą się swoimi doświadczeniami.
Strefa warsztatów i pokazów będzie czynna w sobotę w godz.10-19 na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Opr. pas na podstawie materiałów organizatora

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *