Sześć medali pięściarzy KSZO na Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie

W skarżyskiej Akademii Holistycznej w Kombinacie Formy odbyły się, organizowane przez Skarżyski Klub Bokserski, Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie.
Przypomnijmy, że mistrzostwa miały się odbyć w marcu na ringu w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale koronawirus zniweczył te plany. Teraz w Skarżysku rozgrywano mistrzostwa w okrojonej formule i w sanitarnym reżimie.
W sobotę oglądaliśmy pierwsze walki półfinałowe i finałowe. W grupie juniorów debiutujący na tej rangi zawodach Oskar Pora w wadze do 69 kg zmierzył się w półfi nale z Gabrielem Cerazym z Fightera Kielce. W drugiej rundzie pojedynku nasi trenerzy zdecydowali się rzucić ręcznik na ring, bo rywal osiągał coraz wyższą przewagę.
Rewelacyjnie spisał się za to w gronie seniorów Kamil Surowiec. Nie dał najmniejszych szans Jakubowi Surmie ze Skalnika Wiśniówka i odniósł przekonujące, jednogłośne zwycięstwo. Co ciekawe, w finale kategorii wagowej do 63 kg na Kamila czekał już inny nasz pięściarz, Albert Orzeł.
Jako pierwszy z naszych zawodników złoty medal w sobotę wywalczył junior Bartosz Ogłaza. W walce w kategorii wagowej do 75 kg o krążek z najcenniejszego kruszcu krzyżował rękawice z Mateuszem Szubą z Ring Busko-Zdrój. Mimo, iż rywal był niewygodnym rywalem, to podopieczny Andrzeja Kołtona wygrał każdą z rund i cały pojedynek 3:0. W ten sposób nasz zawodnik, jako finalista, zakwalifikował się do udziału w mistrzostwach Polski juniorów.
Dzielnie walczył wśród seniorów Jakub Przysucha, który w wadze do 81 kg wygrał pierwszą rundę półfinałowej walki z Krystianem Buriańskim z Rushha Kielce. Rywal na początku walki zainkasował kilka silnych ciosów naszego zawodnika i kilkakrotnie, by wyjść z opresji wypluwał ochraniacz. Otrzymał za to nawet ostrzeżenie. Od połowy II rundy walka, niestety, zmieniła swój przebieg i to kielczanin rozstrzygnął ją na swoją korzyść.
W niedzielę w wadze do 60 kg młodziczek spotkały się dwie pięściarki KSZO: Nadia Gała i Julia Mazur. Lepsza okazała się Nadia, zwyciężając przez RSC w III rundzie. My najbardziej emocjonowaliśmy się kolejną bratobójczą walką w wadze do 63 kg seniorów. Kamil Surowiec i Albert Orzeł, to przecież świetni zawodnicy i medaliści mistrzostw Polski. Pojedynek stał na naprawdę wysokim poziomie. Obaj nasi pięściarze imponowali szybkością, nieustępliwością i dobrym wyszkoleniem technicznym. Z przyjemnością oglądało się tę walkę. Ostatecznie mistrzem okręgu został dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi Albert, a wicemistrzem Kamil. Obaj nasi zawodnicy byli po walce z tego, co pokazali, zadowoleni, ale prezes Łukasz Dybiec i trenerzy Eugeniusz Cioch, Ireneusz Tracz i Andrzej Kołton przyznawali bez ogródek, że niezbyt przepadają za takimi pojedynkami.
Ostrzyliśmy sobie także apetyty na walkę finałową kadrowiczów w wadze 75 kg pomiędzy dwoma zawodnikami Rushha Kielce – Danielem Adamcem i Bartoszem Gołębiowskim, ale ostatecznie do walki Daniel nie przystąpił i oddał ją walkowerem.
W sumie nasz KSZO zdobył 6 medali. Złote wywalczyli junior Bartosz Ogłaza, senior Albert Orzeł i młodziczka Nadia Gała, srebrne senior Kamil Surowiec i młodziczka Julia Mazur, a brązowy senior Jakub Przysucha.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *