Jubileusz w hollywoodzkim stylu (zdjęcia)

Słoneczna pogoda, kwiaty, piękny ołtarz, ozdobna brama i ławeczka do pamiątkowych zdjęć ? taką oprawę miał złoty jubileusz par małżeńskich z gminy Brody. Uroczystość odbyła się na trawniku Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim.

Uroczystą Mszę św. w intencji Jubilatów z odnowieniem sakramentu małżeństwa sprawowali proboszczowie: ks. Andrzej Bartosiński z Adamowa i ks. Jacek Bajon ze Stykowa. Potem pary stanęły do siebie przodem a pani Marzena Bernat ? Wójt Gminy Brody poprosiła małżonków o powtórzenie słów podziękowania ? mężów dla żon i żon dla mężów.

1-Brodowianki
1-DSC06746
1-DSC07059
1-DSC07069
1-DSC07107
1-DSC07145
1-Msza polowa
1-Orkiestra Dęta Gminy Brody
1-Przy dekoracji, pani wójt ucałował dłonie swoich rodziców
1-Złoci Jubilaci wraz z gośćmi
dekoracja
odnowienie sakramentu małżeństwa
previous arrow
next arrow
1-Brodowianki
1-DSC06746
1-DSC07059
1-DSC07069
1-DSC07107
1-DSC07145
1-Msza polowa
1-Orkiestra Dęta Gminy Brody
1-Przy dekoracji, pani wójt ucałował dłonie swoich rodziców
1-Złoci Jubilaci wraz z gośćmi
dekoracja
odnowienie sakramentu małżeństwa
previous arrow
next arrow

 

Osobiste święto

? Te wspólne 50 lat to piękny wzór dla młodych pokoleń. Za ofiarną miłość, przykład życia, łzy radości, noce nieprzespane, za każdy siwy włos, który pojawił się wraz z wiekiem, dziękuję wam moi drodzy ? powiedziała pani wójt. Te słowa miały dla niej także znaczenie osobiste bo w gronie jubilatów zasiadali jej rodzice. ? Życzę Wam abyście przez całe życie szli trzymając się mocno za ręce, żebyście nie zapomnieli o uśmiechu na twarzy i o tym uczuciu, które Was złączyło 50 lat temu ? powiedział Janusz Adamus, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach.

Następnie, pani Wójt dekorowała pary prezydenckim Orderem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci otrzymali też od gminy storczyki i ciepłe koce. Prezenty wręczała Marta Prokop ? Zastępca Wójta oraz Wojciech Kania – Radny ze Stykowa. Pani wójt z wzruszeniem dekorowała swoich rodziców i ucałowała ich dłonie.

Jak na weselu

Oprawę muzyczną imprezy zapewniała Orkiestra Dęta Gminy Brody oraz zespół ?Brodowianki?, który ostatnio otrzymał I miejsce w konkursie ?Jawor u Źródeł Kultury? i II miejsce w Buskich Spotkaniach z Folklorem. Jubilatom towarzyszyli też ich bliscy ? dzieci i wnukowie. Na uroczystość przybyło też wielu gości spoza rodzin wyróżnionych małżeństw. Była też liczna grupa radnych i sołtysów. Przy lampce szampana zaśpiewano jubilatom ?sto lat?. Dla wszystkich był przewidziany tort weselny i ciasto na wynos.

W gronie dostojnych Jubilatów znaleźli się: Krystyna i Tadeusz Barańscy, Stanisława i Eugeniusz Bujnowscy, Bernadeta i Mieczysław Duda, Irena i Tadeusz Dwojak, Elżbieta i Adam Dziułka, Zofia i Piotr Jagieło, Krystyna i Czesław Jasztal, Marianna i Mieczysław Jedlińscy, Marianna i Henryk Kaczmarczyk, Stanisława i Wiesław Krawczyk,  Halina i Mirosław Krzoscy, Czesława i Edward Kutera, Teresa i Józef Lis, Alicja i Stanisław Majeccy, Elżbieta i Andrzej Majewscy, Halina i Tadeusz Margula, Marianna i Jan Mazur, Leokadia i Józef Niedzielscy, Danuta i Jerzy Nowak, Janina i Kazimierz Pająk, Zofia i Kazimierz Pocheć, Ewa i Ryszard Pożoga, Krystyna i Zbigniew Sarna, Stanisława i Stanisław Siebyła, Teresa i Eugeniusz Sobota, Maria i Piotr Sołtysik, Alicja i Edward Stachuczy, Krystyna i Zygmunt Stąporek, Łucja i Kazimierz Woźniak, Jadwiga i Bogdan Wójcik, Halina i Andrzej Zawłoccy, Zofia i Henryk Zawłoccy. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *