Marzenia o złocie

W najbliższy weekend, od 2 do 4 października, na Pływalni Rawszczyzna rozegrany zostanie turniej finałowy XXVI  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Wodnej.

Młodzi waterpoliści KSZO, podopieczni trenerów Mariusza Staweckiego i Roberta Serwina, którzy od dwóch sezonów nie przegrali jeszcze w rozgrywkach grupowych, marzą o złotym medalu MP juniorów młodszych, ale wbrew pozorom nie będzie to łatwe zadanie. Tak, czy siak zapraszamy na trybuny Rawszczyzny, by nasi młodzi waterpoliści mieli wsparcie i w decydujących dla nich w tym sezonie meczach czuli, że nie pozostają sami sobie?

Oto terminarzyk zawodów:

2 października

*10.00: WTS Polonia Bytom – Alfa Gorzów Wlkp.

*11.15: UKS Neptun Łódź – Pałac Młodzieży Warszawa

*12.30: KSZO Ostrowiec Św. ? Pałac Młodzieży II Warszawa

*17.00: Pałac Młodzieży Warszawa ? WTS Polonia Bytom

*18.15: Alfa Gorzów Wlkp. ? Pałac Młodzieży II Warszawa

*19.30: UKS Neptun Łódź – KSZO Ostrowiec Św.        

3 października

*10.00: Pałac Młodzieży II Warszawa ? UKS Neptun Łódź

*11.15: Alfa Gorzów Wlkp. ? Pałac Młodzieży Warszawa

*12.30: KSZO Ostrowiec Św. ? WTS Polonia Bytom

*17.00: Pałac Młodzieży Warszawa ? Pałac Młodzieży II Warszawa

*18.15: UKS Neptun Łódź ? WTS Polonia Bytom

*19.30: KSZO Ostrowiec Św. – Alfa Gorzów Wlkp.       

4 października

*09.00: WTS Polonia Bytom – Pałac Młodzieży II Warszawa

*10.15: Alfa Gorzów Wlkp. ? UKS Neptun Łódź

*11.30: KSZO Ostrowiec Św. ? Pałac Młodzieży Warszawa

Przypomnijmy, że Komitet Techniczny Piłki Wodnej zdecydował, że turniej finałowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020, a więc mistrzostw Polski juniorów młodszych rozegrany zostanie na Pływalni Rawszczyzna w dniach od 2 do 4 października. Na początku epidemii koronawirusa zakończono etap kwalifikacyjny rozgrywek juniorów młodszych. Podjęto decyzję o zakończeniu fazy kwalifikacyjnej i o zmianie systemu kwalifikacji. Przyjęto bowiem, że do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z grup po pierwszej rundzie rozgrywek, a więc z grupy A KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Neptun Łódź, z grupy B Alfa Gorzów Wielkopolski i WTS Polonia Bytom, a z grupy C Pałac Młodzieży Warszawa i Pałac II Młodzieży Warszawa.

Młodzi waterpoliści KSZO marzą o złotym medalu. Przyjdzie im stanąć do walki o pierwsze miejsce na własnych śmieciach. Dla wielu jest to handicap, ale wielu nie odpowiada rola gospodarza. Zasadne więc już dziś zdaje się pytanie, jak zagrają nasi zawodnicy przed własną publicznością?

Skład kadry KSZO przedstawia się następująco: Jan Skaliński, Piotr Młodawski, Igor Ostrowski, Jan Bąk, Kamil Broś, Filip Budzyn, Wiktor Staniszewski, Brajan Gromski, Jan Krzowski, Wiktor Skit, Jakub Żelazowski, Oskar Tokarski. Trenerzy: Mariusz Stawecki i Robert Serwin.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *