Trwa remont szpitalnej ortopedii

Od kilku dni na Oddziale Ortopedii trwa remont, który obejmuje wymianę podłogi, odnowienie korytarza i poręczy oraz wymianę oświetlenia.

-To drobny remont, który obejmuje oddział Ortopedii. W ramach tych działań zostanie także utworzone miejsce izolacji, gdyż ten oddział takiego miejsca nie posiadał -mówi dyrektor szpitala Andrzej Gruza.    

 Koszt tego zadania to około 16 tysięcy, z czego część  środków wykorzystano z dotacji gminy Ostrowiec Św., pozostałej z zakupu sprzętu oraz z budżetu szpitala.

Warto dodać, że na przełomie października i listopada realizowany był remont Oddziału Rehabilitacji. Zakres prac obejmował wymianę drzwi zewnętrznych i ościeżnic do większości sal, malowanie oraz wymianę podłogi. Trudna sytuacja związana ze wzrostem zakażeń przerwała prace remontowe. Pozostało jeszcze odnowienie sali fizjoterapii w zakresie prac montażowych w boksach do rehabilitacji. Wartość zadania to około 26 tysięcy z budżetu szpitala.

Już w tym tygodniu praca Oddziału Rehabilitacji została wznowiona, po zawieszeniu spowodowanym brakiem personelu. Obecnie oddział pracuje w zakresie rehabilitacji poudarowej.

Dyrekcja ostrowieckiej  lecznicy planuje do czasu świąt wznowienie pracy pozostałych, wyłączonych oddziałów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *