Plaga narkotykowa nie słabnie

W dniu 12 marca 2021 r. ostrowieccy policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Bodzechów, który posiadał susz roślinny. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że to porcja marihuany. Nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

-W tym samym dniu do funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego na jednej ze stacji paliw na terenie naszego miasta podszedł mężczyzna, który zaoferował im do sprzedażny działkę marihuany. Policjanci natychmiast podjęli czynności służbowe i w trakcie przeszukania ujawnili u 36-latka porcję marihuany. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W dolnej części miasta policjanci z ogniwa patrolowo -interwencyjnego ostrowieckiej komendy w trakcie legitymowania 22-latka ujawnili susz roślinny. Wstępne badania potwierdziły, że ujawniony środek to marihuana – blisko 7 gramów.

W dniu 13 marca 2021 r. w trakcie podjętej interwencji domowej w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta mundurowi ujawnili 13 zawiniątek z suszem roślinnym. Ich właścicielem okazał się 21-letni ostrowczanin. W tym przypadku również wstępne badania testerem narkotykowym potwierdziły, że zabezpieczony środek to 16 gramów  marihuany.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *