Przewoził skradzione kościelne rynny

W dniu 16 marca 2021 r., ok. godz. 8.30, w gminie Waśniów,  policjanci z ostrowieckiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Kierujący tym autem przekroczył dopuszczalną prędkość o 32 km/h.

-Jak się okazało, 46-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, był poszukiwany do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności, a także w aucie przewoził dużą ilość miedzianych rynien oraz nożyce do cięcia metalu ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto pojazd, którym podróżował ten człowiek nie posiadał ważnych badań technicznych.

Jednak najciekawsze w tym wszystkim jest to, że zatrzymany powiedział policjantom, iż wszystkie te rynny pochodziły z kradzieży, lecz on nie jest ?złodziejem?, a tylko ?paserem?.

Ostrowieccy stróże prawa jeszcze tego samego dnia ustalili, że 46-letni mieszkaniec województwa śląskiego ukradł miedziane rynny z kościołów na terenie powiatu opatowskiego i województwa lubelskiego. W dniu 17 marca 2021 r. usłyszał zarzuty kradzieży mienia o wartości 9.500 złotych. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.