Posiadali i udzielali środki odurzające

W nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 r., na terenie gminy Ożarów, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego opatowskiej komendy ujawnili przy 17-latku porcję amfetaminy.

-Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli dodatkowo 18 gramów białego proszku, 8 tabletek ekstazy, dwie wagi elektroniczne i młynek -mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Ustalono również, że młody człowiek udzielił narkotyków kilkunastu innym osobom.

W nocy 8 kwietnia 2021 r. opatowscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Zawichost. Mężczyzna miał przy sobie 1,5 grama białego proszku.

-Podczas przeszukania jego domu policjanci znaleźli kolejne zawiniątko z tą samą substancją ?dodaje mł. asp. Katarzyna Czesna ?Wójcik. Okazało się, że to amfetamina. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ten również udzielał środków odurzających innym osobom.

Prokurator Rejonowy w Opatowie wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczeń majątkowych. O dalszym ich losie zdecyduje Sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast udzielanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *