W planach termomodernizacja budynków szpitala i WTZ

Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Opatowie radni podjęli uchwały dotyczące zabezpieczenia wkładu własnego na termomodernizację budynku szpitala.
Konkretnie chodzi tu o termomodernizację budynku głównego szpitala wraz z łącznikiem między starym, a nowym pawilonem szpitala oraz dawną pralnię i kotłownię.
Radni podjęli również uchwałę dotyczącą przekazania pieniędzy na termomodernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej Nr 1 przy ulicy Słowackiego w Opatowie. Wymienione termomodernizacje mogą liczyć na dofinansowanie unijne z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.
Koszt inwestycji w szpitalu to 8.760.472 złotych, z czego wkład własny powiatu miałby wynieść 1.314.078 złotych. W zakres robót wejdzie wymiana okien, drzwi oraz ocieplenie elewacji zewnętrznej. Największym celem inwestycyjnym jest budowa systemu nowoczesnej wentylacji, zabezpieczającej pacjentów przez bakteriami i wirusami.
Druga inwestycja to termomodernizacja w budynkach po byłej pralni, gdzie pod koniec roku będzie Środowiskowy Dom Samopomocy, kotłownia, laboratorium oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Nr 1 przy ulicy Słowackiego w Opatowie. Tam z kolei ma być wymieniona stolarka okienna, drzwi, instalacja elektryczna. Koszt inwestycji wyniesie 4.608.706 złotych. Wkład własny powiatu 691.306 złotych. 

Print Friendly, PDF & Email