Prezydent Jarosław Górczyński włodarzem roku! Ostrowiec Świętokrzyski z wyróżnieniem!

Już po raz piąty Dziennik Gazeta Prawna wraz z miastem Gdynia zorganizowały kongres „Perły Samorządu”. W towarzyszącym mu rankingowi, w kategorii włodarzy miast do 100 tys. mieszkańców triumfował prezydent Jarosław Górczyński. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski z kolei otrzymała wyróżnienie.

– Do udziału zapraszamy wszystkie samorządy, bez wyjątku. W ślad za zaproszeniami wysyłamy ankiety, a w nich wiele pytań. Później te odpowiedzi wnikliwie analizujemy, weryfikujemy i oceniamy razem z naszym partnerem – PwC Polska. Ostatnie słowo należy do kapituły konkursu. Obraz, który wyłonił się z tych ankiet i z odpowiedzi, jest budujący. Nigdy w naszym konkursie nie było łatwo zająć dobrych miejsc, w tym roku było jeszcze trudniej – mówił podczas otwarcia gali rankingu „Perły Samorządu” Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”.

– Finalny kształt rankingu powstał w wyniku prac kapituły. Jej członkowie przyznali punkty za odpowiedzi na pytania otwarte, które po zsumowaniu z punktacją wskaźnikową, pozwoliły na wyłonienie zwycięzców. Ocenialiśmy działania podejmowane w 2020 roku, który przyniósł szereg wyzwań, z którymi gminy nie musiały się dotychczas mierzyć. Jednocześnie pokazał siłę samorządów. Jak w soczewce ukazał, jak wielki wpływ na nasze życie mają nasze małe ojczyzny i ich liderzy – mówiła na temat metodologii rankingu Marta Gocłowska, ekspert zespołu usług dla sektora publicznego PwC Polska – partnera merytorycznego rankingu „Perły Samorządu”.

W rankingu prezydent Jarosław Górczyński zwyciężył w kategorii, jako najlepszy włodarz gminy miejskiej do 100 tys. mieszkańców. Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Kosiński (Ciechanów) oraz Tomasz Andrukiewicz (Ełk).

W kategorii gmina miejska do 100 tys. mieszkańców wyróżnienia obok Ostrowca Świętokrzyskiego otrzymały:  Świnoujście, Ostrów Wielkopolski, Żory, Sopot, Ełk, Świdnica. Z kolei Ciechanów – zajął miejsce pierwsze w tej grupie, Sanok – drugie, Suwałki – trzecie.

–Takie nagrody i wyróżnienia cieszą szczególnie, ponieważ są przyznawane przez fachowców- mówi prezydent Jarosław Górczyński.  To nie jest wyróżnienie polityczne, a dostrzeżenie Ostrowca jako miasta, w którym zmiany dokonują się w dobrym tempie, przy dobrej jakości usług dla mieszkańców. To dla mnie zaszczyt znaleźć się w zacnym gronie koleżanek i kolegów, którzy przede mną odbierali tę nagrodę, ale chcę powtórzyć, że to nie jest indywidualny sukces Jarosława Górczyńskiego. Dedykuję go moim współpracownikom, osobom które wspierają mnie na co dzień oraz wszystkim mieszkańcom miasta, którzy postrzegają Ostrowiec tak jak na to zasługuje, będąc drugim pod względem wielkości miastem województwa świętokrzyskiego oraz liderem jego północnej części.

W tegorocznym rankingu oceniane były działania realizowane w pięciu obszarach: gospodarka, edukacja, zdrowie i opieka, cyfryzacja oraz środowisko naturalnie, a także inicjatywy nawiązujące do sytuacji związanej z pandemią, finansami oraz społeczną odpowiedzialnością.

Ranking „Perły Samorządu” honoruje najlepsze gminy oraz ich włodarzy, a także wyłania Liderów Dobrych Praktyk. Udział w rankingu jest całkowicie bezpłatny (na każdym etapie), a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *