Dyrektor Jolanta Chwałek „Zasłużoną dla Kultury Polskiej” (zdjęcia)

Wieloletnia dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, Jolanta Chwałek otrzymała odznaczenie ?Zasłużony dla Kultury Polskiej?, która jest nadawana osobom wyróżniającym się w tworzeniu,  upowszechnianiu i ochronie kultury.
– To właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim swe prace prezentowali tak genialni artyści, jak Magdalena Abakanowicz, Gustaw Zemła, Leszek Mądzik, Jerzy Duda- Gracz, czy Zdzisław Beksiński- mówił senator Jarosław Rusiecki, na wniosek którego przyznano odznaczenie. Na mnie kolosalne znaczenie w rozumieniu sztuki współczesnej wywarł prof. Stanisław Fijałkowski, który powiedział,
że trzeba uwolnić wszystko, stanąć przed dziełem i budować relację między twórcą, a odbiorcą. (?) Zbliżamy się do okresu, kiedy BWA kieruje od 15 lat dyrektor Jolanta Chwałek. To doskonały czas, aby oznajmić, że na mój wniosek poparty przez Wojewodę Świętokrzyskiego została jej przyznana odznaka ?Zasłużony dla Kultury Polskiej?.
W gronie osób, które podążyły z gratulacjami, znaleźli się m.in. poseł Andrzej Kryj, wiceprezydent Piotr Dasios, a także wcześniejsi włodarze miasta – Zdzisław Kałamaga i Jarosław Wilczyński.
– Szczególnie serdecznie dziękuję bywalcom tej galerii, a także szerokiemu gronu artystów, których prace mieliśmy przyjemność prezentować – mówiła dyrektor Jolanta Chwałek. Dziękuję za te 26 lat pracy, które włożyłam w Biuro Wystaw Artystycznych. 

Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas wernisażu prac dwóch młodych, ale już utytułowanych autorek z Kielc: Emilii Dragosz i Magdaleny Leśniak. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *