Blisko 2 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz jazdy

W dniu 5 lipca 2021 r., ok. godz. 23:20, w Waśniowie,  policjanci z ostrowieckiej komendy podjęli interwencję wobec 51-latka, który pojazdem marki Chrysler wjechał na teren posesji bez włączonych świateł.

-Od siedzącego za jego kierownicą mężczyzny, w trakcie rozmowy mundurowi wyczuli silną woń alkoholu ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. 51-latek nie reagował na polecenia wydawane przez stróżów prawa i próbował nieskutecznie oddalić się z miejsca zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mieszkaniec gminy Waśniów jeździł ?na podwójnym gazie?. Miał bowiem blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych wyszło na jaw, że ma on dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto jego pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego i aktualnej polisy ubezpieczeniowej.

51-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty niestosowania się do wyroku sądowego i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email