Nie dał rady uciec

W miniony weekend na drogach powiatu policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali łącznie sześć osób, które będąc w stanie nietrzeźwości kierowały pojazdami. Wśród zatrzymanych był 31-latek, który kierując pojazdem marki Ford przekroczył dozwoloną prędkość i pomimo wydanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania,próbował uciec funkcjonariuszom ruchu drogowego.

-W pewnym momencie mężczyzna porzucił pojazd i pieszo kontynuował ucieczkę, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany ?mówi młodszy aspirant Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie alkomatem wskazało, iż miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu, a przy tym nie posiadał uprawnień do kierowania i był osobą poszukiwaną. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim susz roślinny, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana.
31-latek zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim już trafił do aresztu na ponad trzy miesiące, gdzie oczekiwał będzie na kolejne zarzuty. Finalnie może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
Jednym z priorytetów ostrowieckich stróżów prawa jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego policjanci zawsze zwracają uwagę na przewinienia kierujących, które mogą prowadzić do wypadków drogowych oraz wyłapują tych, którzy lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.
Print Friendly, PDF & Email