Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje nowe bloki?

Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych prezydent Jarosław Górczyński, jak na razie dość tajemniczo mówił o nowym budowlanym przedsięwzięciu Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
– Miejska spółka OTBS już pracuje nad tym, aby przy jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocząć budowę nowych mieszkań w systemie deweloperskim- powiedział prezydent Jarosław Górczyński.
Zdaniem włodarza Ostrowca Świętokrzytskiego decyzja o budowie nowych bloków w systemie deweloperskim to następstwo powodzenia poprzedniej tego typu realizacji. Osiedle Merkury, które powstało w miejsce zakładów ?Gambo?, okazała się sukcesem, bowiem sprzedano wszystkie z osiemdziesięciu mieszkań- mówił już podczas sesji Rady Miasta, prezydent Jarosław Górczyński. To był znak, że przed OTBS-em kolejne budowlane wyzwanie. Jestem już po pierwszych rozmowach i wkrótce zaprezentujemy koncepcję budowy kolejnych bloków w systemie deweloperskim przez OTBS.
Przypomnijmy, że nie tak dawno to właśnie OTBS Sp. z.o.o. znalazło się w gronie laureatów konkursu ?O Kryształową Cegłę na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej – na Szlaku Słońca i Śniegu?. Osiedle Merkury zlokalizowane przy ul. Kopernika zajęło I Miejsce w Konkursie ?Dom 2020? na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE w kategorii ?Budynki mieszkalne niskonakładowe?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *