Jazzowo w Ostrowieckim Browarze Kultury. Wystąpi Krzemiński International Quartet

27 listopada w Ostrowieckim Browarze Kultury rozbrzmiewał będzie jazz. Gwiazdą wieczoru będzie Krzemiński International Quartet. Tego dnia miłośnicy gatunku będą mogli też poznać historię organów Hammonda oraz posłuchać występu podopiecznych Studia wokalnego ?Pandora?, działającego przy Miejskim Centrum Kultury. Początek godz. 18.
Krzemiński International Quartet jest kolejnym projektem Piotra Krzemińskiego, jednego z najlepszych polskich trębaczy jazzowych. Krzemiński International Quartet to międzykontynentalny skład, mieszanka gorących temperamentów i rytmów Ameryki Południowej z korzeniami jazzu Ameryki Północnej, splecione w kompozycjach członków zespołu ? przyjaciół i obywateli świata. To duża dawka energetycznego jazzu, ciekawe kompozycje, wiele emocji w improwizacjach oraz świetna atmosfera na koncertach płynąca z radości ze wspólnego grania.
Skład tworzą: Luis Nubio – la (Kuba) – saksofon altowy, Daniel Latorre (Brazylia) – organy Hammonda, Frank Parker (USA) – perkusja, Piotr Krzemiński (PL) – trąbka, flugelhorn.
Piotr Krzemiński- trębacz i kompozytor, wrócił do Polski w 2016 roku. Znany z wirtuozerii, muzykalności, energetycznych i pełnych emocji improwizacji, a także świetnej atmosfery na koncertach. Dał się poznać publiczności zarówno na dużych festiwalach, jak i kameralnych występach: grał z Michel?em Legrandem, na Jazz Jamboree 2018 oraz Złotej Tarce 2019. Za swoją twórczość i działalność nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana.


Luis Nubiola- kubański saksofonista i kompozytor, znany w Polsce z filmu ?Zimna Wojna? Pawła Pawlikowskiego. Grał w ?La Zorra y El Cuervo? ? jedynym klubie jazzowym na Kubie, uczestnicząc w najbardziej rozpoznawalnych projektach muzycznych tej części świata. Współpracował m.in. z muzykami: José Miguel Credo (El Greco), Díakara, Walter Flores (zdobywca Grammy), Paquito D?Rivera, George Benson, Steve Coleman. W 2008 roku wyprodukował ?Live at Jazz Cafe? pierwszy jazzowy album DVD nagrany na Kostaryce, co uczyniło go zdobywcą nagrody ?Composer of the Year in Jazz Genre?.
Daniel Latorre- mieszkaniec Sao Paulo, jeden z najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich hammondzistów. Kompozytor i lider świetnej, znanej również w Polsce grupy Hammond Grooves. Poza jazzowymi fascynacjami występował z takimi muzykami jak Ian Paice (Deep Purple), Andy Summers (The Police), Andreas Kisser (Sepultura) i wieloma innymi. Jego mistrzowska technika i niepowtarzalny styl porywają pełną brazylijskiego słońca energią i głębokim groovem.
Frank Parker – pochodzący z Chicago perkusista i kompozytor, dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. Koncertował na największych jazzowych scenach świata z takimi sławami jak Freddie Hubbard, Kurt Elling, Joe Lovano, Roy Hargrove, Arturo Sandoval, Michał Urbaniak i wieloma innymi. Ma charakterystyczny ?feeling?, odzwierciedlający korzenie autentycznego, amerykańskiego
jazzu, a jego muzykalność i fenomenalna technika sprawiają ogromną radość obcowania z każdym dźwiękiem.
Bilety w cenie 50 złotych, dostępne w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury od wtorku. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Jazzowo w Ostrowieckim Browarze Kultury. Wystąpi Krzemiński International Quartet

  • 22 listopada 2021 at 12:55
    Permalink

    Bardzo drogie jest to umuzykalnianie Ostrowczan – 50zł za bilet to bardzo dużo jak na ostrowieckie warunki.Cena biletu odstrasza chętnych obejrzenia tego koncertu a puste miejsca na widowni odstraszą tych ciekawych muzyków i rozpowszechni się fama że w Ostrowcu nie ma chętnych na jazz w światowym wykonaniu.
    Czy faktycznie Starostwo i UM nie mogły dofinansować imprezy na tyle żeby bilet wstępu kosztował 20-25 zł , oczywiście dla mieszkańców powiatu,miasta ???

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *