Czwarta wygrana siatkarek KSZO SMS z dedykacją dla solenizantki Basi Romanowskiej (zdjęcia)

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – Poprad Stary Sącz 3:1 (17:25, 25:22, 25:12, 25:20).

KSZO SMS: Jakus, Nowaczek, Mich, Piotrowska, Ścibisz, Stefańska, Romanowska (libero) oraz Żurawska, Błaszczyk, Klepacz, Imiełowska. Trener: Piotr Brodawka.

Poprad: Borkowska, Klimecka, Litawa, A.Tokarczyk, Pierzga, P.Tokarczyk, Majerska (libero) oraz Szewczyk. Trener: Krzysztof Poprawa.

Na inaugurację rundy rewanżowej nasze siatkarki pokonały ekipę ze Starego Sącza, zanotowały czwartą wygraną w sezonie i z dorobkiem 14 punktów nadal zajmują 7 pozycję w tabeli IV grupy III ligi. Wygraną dedykowały Basi Romanowskiej, obchodzącej w dniu meczu swoje imieniny, której po ostatnim gwizdku odśpiewały tradycyjne ?sto lat?.

Mecz nie rozpoczął się jednak dla naszego zespołu dobrze. Mimo, iż w I secie KSZO SMS prowadził 7:4, 10:6 i 13:9, to rywalki doprowadziły do stanu 15:15, a po chwili było 15:18, 15:20 i 16:21. Świetnie w drużynie Popradu nie tylko w tej fazie seta, ale w całym meczu serwowała Litawa. Jej zagrywka wręcz utrzymywała w grze ekipę przyjezdnych.

W II secie początkowo rywalki utrzymywały przewagę. Było 9:10 i 11:12, ale dwa asy posłała na drugą stronę siatki Martyna Żurawska, która zmieniła Kornelię Jakus, i teraz to ostrowiecka drużyna prowadziła 14:12 i 16:13. W tej partii czekały nas jednak spore emocje. Poprad bowiem nie tylko doprowadził do remisu 17:17, ale nawet prowadził przy stanie 17:19.  Na szczęście, podopieczne trenera Piotra Brodawki wyszły na prowadzenie  21:19, a w samej końcówce nie do zatrzymania była Ola Ścibisz. Jej dwa mocne i skuteczne ataki przyniosły nam zwycięskiego seta i wyrównanie w meczu.

W dwóch kolejnych partiach górowała już ostrowiecka drużyna. W III secie od stanu 9:9 KSZO SMS prezentował się lepiej w każdym elemencie gry. Prowadził 13:10, 17:11 i po zagrywce Karoliny Nowaczek 19:11. W  końcówce partii skuteczne ataki obu Oli ? Ścibisz i Mich zapewniły nam wysoką wygraną w secie.

Z kolei w IV secie utrzymywała się kilkupunktowa przewaga ostrowczanek. KSZO SMS prowadził 11:7, 13:9, 15:10, 17:11. Kłopoty z przyjęciem sprawiły, że przeciwniczki zbliżyły się niebezpiecznie do stanu 18:17, ale w końcówce to nasze ekipa lepiej radziła sobie w obronie, nieźle serwowała Ola Mich, a ostatni punkt w secie i w meczu wywalczyła Karolina Nowaczek.