Teraz już muszą odpokutować swoje przewiny

W dniu 11 stycznia 2022 r. ostrowieccy policjanci zatrzymali 32-latkę. Kobieta zgodnie z wydanym nakazem doprowadzenia ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za dokonaną kradzież. W tym samym dniu zatrzymali się 32-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od pół roku. Ma do odpokutowania karę 15 dni pozbawienia wolności za kradzież. Dodatkowo był on poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu w sprawie dotyczącej niewywiązywania się z obowiązku alimentacyjnego.

W dniu 9 stycznia 2022 r. kryminalni zatrzymali 62-latka. Ostrowczanin był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez ostrowiecki sąd. Ma on do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali 22-latka, który był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Opatowie. Ostrowczanin miał do odbycia karę 45 dni pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Po opłaceniu grzywny 22-latek został zwolniony.

W 2021 roku policjanci z Zespołu Poszukiwań z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zrealizowali łącznie 451 spraw poszukiwawczych.

-Specyfika służby w Zespole Poszukiwań wymaga dużego zaangażowania, a często nawet poświęcenia na pracę czasu wolnego od służby ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze nierzadko pracują w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie. Często zdarza się, że swoje czynności wykonują na terenie innych powiatów naszego garnizonu, ale także w innych miastach wojewódzkich. Podczas wykonywania codziennych czynności spotykają się z osobami, które aby uniknąć zatrzymania i kary wykazują się dużą determinacją i ukrywają w różnych miejscach, np. łóżkach, szafach czy też piwnicach.

W 2021 roku zatrzymano 42 osoby poszukiwane na podstawie listów gończych i 298 na podstawie nakazów doprowadzenia. Ponadto ostrowieccy funkcjonariusze zrealizowali 111 zarządzeń dotyczących ustalenia miejsca pobytu osób poszukiwanych.

-Ogromnego zaangażowania wymagają również od policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób czynności związane z poszukiwaniem osób zaginionych ?dodaje podkomisarz Ewelina Wrzesień. Zwłaszcza te tzw. 1 poziomu, kiedy z okoliczności zaginięcia wynika, iż istnieje realne zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby zaginionej. Tylko w ubiegłym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zrealizowano łącznie 44 sprawy dotycząc zaginięć.

W 2022 roku ostrowieccy kryminalni zatrzymali już 14 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *