WOŚP po raz 30! Ostrowieckie przygotowania do finału

Trwa wielkie przygotowywanie do jubileuszowego, trzydziestego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ostrowcu Świętokrzyskim oprócz zbiórki na ulicach miasta nie zabraknie licznych atrakcji.
– Do 10 stycznia br. można jeszcze zostać wolontariuszem podczas finału – mówi szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dariusz Czupryński. Można to uczynić przez stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl lub zgłaszając się w siedzibie hufca ZHP w PSP Nr 4 przy ul. Polnej. W tym roku z naszym ostrowieckim sztabem grają także gminy Ćmielów i Waśniów.
Program finałowego grania jest właśnie dopinany. Wiadomo, że na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury odbędzie się koncert finałowy z licytacjami.
– Uczestników wydarzenia będziemy prosić o pokazanie paszportów covidowych, tak aby nasza zabawa była dla wszystkich bezpieczna – mówi Dariusz Czupryński. Lista wykonawców się krystalizuje, czekamy obecnie na gwiazdę wieczoru. Jedną z niespodzianek będzie wykonanie na scenie premierowej piosenki ?Nadzieja?, stworzonej z myślą o jubileuszowym finale WOŚP, przez kilka lokalnych grup.
Oprócz dziedzińca browaru, także sporo będzie działo się w Parku Miejskim.
– Wiadomo, że właśnie tam odbędzie się piąta edycja biegu ?Policz się z cukrzycą? – mówi Dariusz Czupryński. W parku też zaplanowaliśmy wielkie morsowanie, które przeprowadzone zostanie w specjalnych basenach. Będzie też impreza przedfinałowa karaoke w jednym z ostrowieckich lokali- więcej szczegółów wkrótce.

Tegoroczny finał odbędzie się pod hasłem ?Przejrzyj na oczy?, a zbiórka będzie prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej. Celem w tym roku jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce. Za zebraną darowiznę, fundacja Jurka Owsiaka zakupi między innymi: angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza czy urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń.
Rok temu organizacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Łącznie udało się zgromadzić ponad 210.813.830 złotych i jak się okazuje padł kolejny rekord! Czy podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uda się pobić tę sumę? 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *