Piłkarze wodni KSZO powalczą o awans do Final Six Pucharu Polski

Nasza drużyna waterpolowa przygotowuje się do startu w rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski. O dziwo, zasady jej rozgrywania w ciągu tygodnia, diametralnie się zmieniły?

Pierwotnie, zespół z miejsca 6 po I rundzie ekstraklasy, a więc KSZO miał zagrać z GKPW Gorzów Wielkopolski, a zespół z miejsca 7, czyli Arkonia Szczecin z zespołem z miejsca 8, czyli Neptunem Łódź. Zwycięskie drużyny miała spotkać się w meczu o 1, a przegrane w spotykaniu o 3 miejsce w rundzie eliminacyjnej. Wygranie rundy eliminacyjnej miało dawać awans do udziału w Final Six Pucharu Polski, w którym pewny udział miało mieć pięć najlepszych zespołów po I rundzie ekstraklasowych rozgrywek.

Tak miało być, ale z udziału w rozgrywkach wycofały się zespoły GKPW Gorzów Wielkopolski i Arkonii Szczecin. Komitet Techniczny Piłki Wodnej zdecydował więc, że o awansie do Final Six Pucharu Polski zdecyduje jeden mecz pomiędzy naszym KSZO, a Neptunem Łódź. Ma być rozegrany 5 lutego o godz. 11.30 na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Turniej finałowy Pucharu Polski rozegrany zostanie w dniach od 26 do 27 lutego w Warszawie na basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeśli KSZO zwycięży łódzkiego Neptuna, to w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski zmierzy się z WTS Polonią Bytom. W innym spotkaniu ćwierćfinałowym Waterpolo Poznań zagra z Alfą Gorzów Wielkopolski.

Zwycięzca meczu WTS Polonia Bytom – KSZO w półfinale zmierzy się z AZS Uniwersytet Warszawski, a wygrany z konfrontacji Waterpolo -Alfa z ŁSTW Łódź. Jak łatwo przewidzieć, wygrani półfinałów zagrają o 1, a przegrani o 3 miejsce.

Natomiast pokonany w meczu ćwierćfinałowym WTS Polonia Bytom – KSZO zagra o 5 miejsce z pokonanym meczu Waterpolo Poznań – Alfa Gorzów Wielkopolski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *