Pływacki Puchar Polski na Rawszczyźnie

W dniach od 26 do 27 lutego Pływalnia Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie areną zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. To będzie pierwsza w tym roku centralna impreza pływacka w naszym kraju.

Na cykl Arena Grand Prix Puchar Polski 2021/2022 składa się sześć rund. Dwie pierwsze odbyły się w październiku ubiegłego roku w Oświęcimiu i Łodzi, a trzecia w listopadzie w Poznaniu. Po ostrowieckim zawodach rywalizacja przeniesie się jeszcze ponownie do Oświęcimia (w marcu) oraz do Lublina (w kwietniu).

W zawodach mają prawo startu zawodnicy 14 lat i starsi, również zawodnicy zagraniczni. Zawody rozgrywane są systemem serii na czas ? od najsilniejszej do najsłabszej. W pierwszej części każdego bloku zawodów rozgrywane są najszybsze serie konkurencji, a w drugiej części pozostałe serie.

Trenerzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Szymon Kurasiński i Marcin Maliński zgłosili do zawodów liczną 22-osobową reprezentację gospodarzy. Powołanie otrzymali Małgorzata Celińska, Julia Jonaszek, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadłos, Alicja Sulik, Malwina Szafrańska, Gabriela Iżewska, Weronika Latała, Julia Ofman i Adrianna Petrykowska oraz Oskar Karaś, Mikołaj Mazan, Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Eryk Sojda, Jan Lis, Adam Siembida, Patryk Stefański, Julian Szeleźniak – Białkowski, Aleks Tomaszewski, Kuba Wolski i Jakub Wypchło.

Podczas zawodów prowadzona będzie punktacja open oraz punktacja w kategoriach wiekowych junior 17-18 lat, junior młodszy 16 lat, junior młodszy 15 lat i  junior młodszy 14 lat, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. W takich samych kategoriach prowadzone są rankingi całego cyklu Grand Prix. Rankingi te tworzone są na podstawie dwóch najlepszych wyników uzyskanych przez zawodników (jeden na pływalni 25-metrowej i jeden na pływalni 50-metrowej).

Dotychczasowe rundy bieżącego cyklu rozgrywane były na krótkim basenie. Na Pływalni Rawszczyzna zapoczątkowany zostanie cykl rund rozgrywanych na basenie długim. Pierwsze rankingi cyklu stworzone zostaną zatem po ostrowieckiej imprezie.

Na ostrowieckim basenie pływacy rywalizować będą w 16 konkurencjach, podzielonych na trzy bloki według następującego harmonogramu:

– I blok ? 26 lutego (sobota) godzina 9,

– II blok ? 26 lutego (sobota) godzina 17,

– III blok ? 27 lutego (niedziela) godzina 9.

Zawody odbędą się bez udziału publiczności, ale organizator zadbał o wideo transmisję na żywo z wydarzeń na Pływalni Rawszczyzna, którą będzie można oglądać na platformie YouTube. Linki do transmisji z poszczególnych bloków zawodów będzie można znaleźć na stronach: polswim.pl, rawszczyzna.mosir.ostrowiec.pl oraz livetiming.pl.

Organizatorami zawodów na zlecenie Polskiego Związku Pływackiego są Gmina Ostrowiec Świętokrzyski – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim i Klub Sportowy KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W związku z organizacją zawodów w Ostrowcu Świętokrzyskich Pływalnia Rawszczyzna od piątku 25 lutego od godziny 12 do końca tygodnia będzie niedostępna dla klientów. Ponownie otwarta zostanie w poniedziałek 28 lutego o godzinie 6.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *