Niepojęta łatwowierność. 80-latka oddała 35 tys. zł…

Oddała 35 tys. zł?

W dniu 4 marca 2022 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim, ofiarą oszusta metodą na policjanta padła 80-latka. Kobieta straciła około 35.000 złotych.

-Składająca zawiadomienie oświadczyła że w dniu 4 marca 2022 r., ok godz. 11, zadzwonił do niej kurier, który powiedział, że ma dla niej dwa listy ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Około godz. 13, na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i oznajmił, iż w dniu dzisiejszym będzie napad w jej mieszkaniu. Ponadto dopytywał się czy kobieta posiada w mieszkaniu pieniądze i w jakiej kwocie. Podczas rozmowy mężczyzna przez telefon oznajmił, iż pod blokiem stają policjanci po cywilnemu i chcą złapać złodzieja. Poprosił kobietę o to, by pieniądze przekazała kobiecie, która za chwilę ma sie pojawić u niej w mieszkaniu. Według zaleceń mężczyzny 80-latka przekazała tej kobiecie kopertę z pieniędzmi w kwocie ok 35 tys. złotych i miała czekać do momentu, gdy zostaną jej zwrócone, jak zapewniał mężczyzna przez telefon. Jednak po dłuższej chwili kobieta zorientowała się, iż została oszukana i zadzwoniła pod numer alarmowy.

Tego typu przestępstw jest niemało, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że niektórzy ludzie (czytaj: potencjalne ofiary)  zdają się być zupełnie niewrażliwi na ostrzeżenia, jakie są do nich kierowane za pomocą różnych komunikatorów oraz przez Policję.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *