Nowy tomograf i rehabilitacja

Już niebawem ostrowiecki szpital wzbogaci się o nowy tomograf i uruchomienie dla mieszkańców i pracowników szpitala rehabilitacji pocovidowej.
To działania za blisko 4 miliony złotych. Jak poinformowała starosta Marzena Dębniak, szpital ostrowiecki otrzymał takie środki na zakup urządzenia i przeprowadzenia prac modernizacyjnych dla potrzeb uruchomienia rehabilitacji. To odpowiedź  wojewody świętokrzyskiego na złożony wniosek.
-Szpital jest naszym priorytetem. Staramy się, aby pacjenci powiatu ostrowieckiego mieli dostęp do najnowszej jakości usług. Na złożony wniosek dotyczący zakupu tomografu oraz remontu fizjoterapii, a także uruchomienia rehabilitacji pocovidowej otrzymaliśmy wsparcie 3,5 miliona złotych oraz 450 tysięcy na remont. Są to duże środki, bo prawie 4 miliony złotych. Dziękują Panu posłowi Andrzejowi Kryjowi, który wspierał nasze wnioski oraz wojewodzie Zbigniewowi Koniuszowi za pozytywne ich zaopiniowanie. Są to środki rządowe, które zostaną bardzo dobrze wykorzystane ? mówiła podczas konferencji Starosta Marzena Dębniak.
Jak przyznał dyrektor ostrowieckiego szpitala, obecny tomograf jest eksploatowany już od dziesięciu lat. W ostatnim czasie konieczna była jego naprawa, a usunięcie awarii kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych.

-Przyłączam się do podziękowań dla pana posła i pana wojewody. Udzielamy do stu tysięcy porad w ciągu roku pacjentom na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Trzynaście tysięcy pacjentów trafi a do Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej, przeszło 20 tysięcy pacjentów trafia do nas na oddziały szpitalne, przez co tomograf jest mocno eksploatowany. Jako jedyny szpital w tym trudnym okresie covidowym nie wyłączyliśmy żadnego z oddziałów. Staliśmy cały czas na straży zdrowia pacjentów powiatu ostrowieckiego, a także powiatów ościennych, gdyż zaopatrywaliśmy pacjentów
z powiatu opatowskiego, lipskiego i starachowickiego. Cieszymy się i liczymy na to, że szybko uda się przeprowadzić procedury przetargowe i zastąpić obecny tomograf, nowym urządzeniem
? mówił dyrektor Tomasz Kopiec. 
Poseł Andrzej Kryj także wyraził zadowolenie mogąc wesprzeć pozyskanie dodatkowych funduszy.
-To rzeczywiście dobra wiadomość dla szpitala ostrowieckiego, ale to także bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, bo wszyscy możemy w tym szpitalu potrzebować pomocy. Możemy w tym szpitalu się leczyć. Problem tomografu pojawiał się w przestrzeni medialnej od kilku miesięcy i wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że taki szpital, jak ostrowiecki, który przyjmuje tak dużo pacjentów, powinien być wyposażony w nowoczesny i niezawodny sprzęt. Dziękuję za współpracę pani Staroście i Panu Dyrektorowi, a także Panu wojewodzie Z. Koniuszowi i posłowi K. Lipcowi, razem udało nam się wspólnie rozwiązać pewne kwestie, a dziś jest pozytywny efekt ? mówił poseł Andrzej Kryj.
Zakres prac dotyczący zadań związanych z uruchomieniem rehabilitacji pocovidowej, będzie obejmował dostosowanie i przebudowę korytarza łączącego część główną szpitala z częścią łącznika. Obecnie trwają prace nad koncepcją techniczną. 

Print Friendly, PDF & Email