Od wielu lat razem. Medale od Prezydenta Rzeczypospolitej (zdjęcia)

W minioną sobotę sześć par małżeńskich z rąk prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego oraz kierownik USC Beaty Dudy odebrało medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, okolicznościowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło serdecznych życzeń od najbliższych, łez oraz gromkiego sto lat przy lampce szampana.
Krystyna i Stanisław Majewscy poznali się przypadkowo u koleżanki. Stanęli na ślubnym kobiercu latem 1971 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Krystyna swą karierę zawodową związała z tutejszym Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. Stanisław początkowo pracował w przedsiębiorstwie SELBO. Następnie przez 27 lat w ostrowieckim MPK. Mają dwóch synów: Mariusza i Artura. Są szczęśliwymi dziadkami trojga wnucząt: Ines, Weroniki i Oskara.

Maria i Stanisław Sołtykiewiczowie pobrali się latem 1971 roku w Pawłowicach. Maria swą karierę zawodową rozpoczęła w ostrowieckim Modeksie, później prowadziła własną działalność gospodarczą ? Kiosk Ruchu. Stanisław związał się zawodowo z ostrowiecką hutą. Są szczęśliwymi rodzicami Agnieszki, Grzegorza, Pawła i Wojciecha. Mają siedmioro wnucząt: Monikę, Wiktora, Alicję, Filipa, Olafa, Ewę oraz Adę.

Halina i Mirosław Wojtasowie poznali się na weselu kuzyna Haliny. Młodzi pobrali się rok później – latem 1971 roku. Mirosław pracował w ostrowieckiej Masarni. Halina swą karierę zawodową rozpoczęła w ostrowieckiej Piekarni nr 4 przy ul. Iłżeckiej, następnie pracowała w hotelu ?Łysica?. Mają troje dzieci: Dariusza, Kamila, Renatę. Są dziadkami: Mateusza, Daniela, Dominika, Karola i Wiktora.
Aleksander i Jadwiga Banasiowie pobrali się w kwietniu 1971 roku w Opatowie. Aleksander zakończył wtedy pracę w Stoczni Gdańskiej. Jadwiga pracowała wówczas w Gminnej Spółdzielni w Opatowie. Po kilku latach przeprowadzili się do Ostrowca Świętokrzyskiego. Aleksander podjął pracę jako kierowca, a później stał się właścicielem dużej hurtowni chemicznej. Jadwiga zrezygnowała z pracy zawodowej, by zająć się domem i dziećmi. Następnie wróciła do pracy na oddziale położniczym w ostrowieckim szpitalu. Są rodzicami Agnieszki i Michała. Ich wnuki to: Radosław, Adam, Dawid i Natalia.

Jerzy i Zofia Kitowie poznali się w pracy- w Fabryce Narzędzi Rolniczych w Kunowie. Jubilaci stanęli na ślubnym kobiercu zimą 1971 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jerzy podjął pracę w policji w Starachowicach. Zofia swą karierę zawodową związała z ostrowieckimi ?Parasolkami?. Mają dwoje dzieci: Alicję i Dariusza. Są szczęśliwymi dziadkami ośmiorga wnucząt: Karola, Stefana,  Kazimierza, Wandy, Michaliny, Patrycji, Łucji i Emilii.
Marek i Zofia Wiewiórowi spotkali się w 1968 roku w ostrowieckim Studium Nauczycielskim. Przysięgę małżeńską złożyli latem 1970 roku w Seceminie, gdzie pracowali jako nauczyciele wf-u i biologii w szkole. Marek pracował również jako Komendant Hufca ZHP we Włoszczowie i dyrektor Szkoły Podstawowej w Psarach. Następnie obydwoje pracowali w Radomiu. Początkowo w Państwowym Domu Dziecka nr 2 jako wychowawcy, potem w Szkole Podstawowej nr 39 jako nauczyciele, gdzie Zofia pracowała do emerytury. Marek podjął później pracę w Studium Nauczycielskim. Jednocześnie trenował juniorki i seniorki w WLKS Radomka. Po likwidacji studium, na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego, w Liceum Ogólnokształcącym im. K.K.
Baczyńskiego pozostał do emerytury. Po powrocie do Ostrowca Świętokrzyskiego rozpoczęli pracę w Kompleksie Bałtowskim jako przewodnicy. Są szczęśliwymi rodzicami Radosława. Mają piątkę wnucząt: Oskara, Wiktora, Natalię, Kacpra i Julię. 

Print Friendly, PDF & Email