Zuzanna Wiecheć nie odpuszcza!

Pracowicie i na sportowo spędziła święta wielkanocne nasza ostrowiecka waterpolistka, Zuzanna Wiecheć, która reprezentuje barwy słowackiej drużyny Olympia Kosice. Wzięła bowiem ze swoją drużyną  udział w silnie obsadzonym turnieju Ligi Dunajskiej Danube Liga. Turniej rozgrywano Kosicach, a Olympia pełniła rolę gospodarzy, goszcząc u siebie trzy ekipy z Serbii – Red Star Belehrad, VKD TAS 2000  i Vojvodina oraz rumuńską WPA Bucharest, węgierską Valdor Szentes, a także kadrę uniwersytecką Wielkiej Brytanii.

Dla fanów i entuzjastów żeńskiej piłki wodnej cały koszycki turniej  stanowił nie lada gratkę. Dynamika spotkań, umiejętności zawodniczek,  liczba dobrze przeprowadzonych akcji i strzelonych bramek jednoznacznie potwierdziły, że poziom żeńskiej piłki wodnej stale się podnosi.

Aktualnie w składzie seniorskiej drużyny z Koszyc występuje aż osiem reprezentantek Słowacji, znanych naszym kibicom piłki wodnej chociażby z grudniowego  pobytu w naszym mieście,  dwie Kubanki  grające regularnie w kadrze narodowej Kuby, Amerykanka, Ukrainka i nasza Zuza. Tak więc, to towarzystwo mocno międzynarodowe, na pewno jest z kim wymieniać doświadczenia i doskonalić grę.

Koszyczanki zagrały w turnieju bardzo dobre spotkania, ulegając tylko w jednym różnicą jednej bramki drużynie z Węgier. Pozostałe mecze wygrały z mocną przewagą bramkową. Na listę strzelców wpisała się kilkukrotnie również Zuzanna Wiecheć, prezentując przy tym równą, stabilna formę oraz będąc mocnym punktem obrony słowackiej drużyny.

Szkoleniowiec Olympii Kosice, Szabolcs Eschwig-Hajts, mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Olympia wygrała cały turniej, co pozwoliło jej wspiąć się na drugie miejsce w generalnej klasyfikacji Danube Liga. To jest dobrym prognostykiem przed ostatnim turniejem tych rozgrywek,  który odbędzie się w serbskim Novym Sadzie.

Zuzia Wiecheć na co dzień jest studentką drugiego roku wydziału lekarskiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i drugiego roku kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Drużynę Olympii wspomagał od strony odnowy biologicznej tata Zuzi – dr Marek Wiecheć, który pełni również funkcję fizjoterapeuty kadry narodowej Słowacji  kobiet w piłce wodnej. Drużyna ta weźmie udział w Mistrzostwach Europy w sierpniu 2022  w chorwackim Splicie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *