Dzień Matki i Dzień Dziecka na Krzemionkach

W najbliższą sobotę połączymy celebrowanie Dnia Matki z Dniem Dziecka. 28 maja ostrowieckie muzeum zaprasza mamy wraz ze swoimi pociechami, ale również wszystkich tych, którzy będą mieć ochotę wziąć udział w wydarzeniu, na warsztaty mydlarskie, które poprowadzi znana i doświadczona zielarka Agata Cieślik.

Będzie to niecodzienna okazja do tego, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło. Zajęcia pozwalają przenieść uczestników w pachnący świat mydła, umożliwiają poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia. Uczestnicy samodzielnie wybiorą kształt mydełka, kolor, udekorują suszonymi kwiatami, ziołami i nadadzą niepowtarzalny zapach, wykorzystując naturalne olejki eteryczne i zapachowe. Pięknie opakowane swoje dzieła zabiorą do domu. Samodzielnie wykonane mydełka mogą być niepowtarzalnym prezentem, na przykład na Dzień Mamy, Taty i Dziecka.

Warsztaty odbędą się 28 maja (sobota) o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a). Czas trwania: ok. 1,5h. Koszt: 40 zł (mama lub inna osoba dorosła + dziecko, za każde kolejne dziecko dopłata 15 zł). Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr telefonu 41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info. Liczba miejsc ograniczona.

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza również na wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka. W środę, 1 czerwca, grupy zorganizowane będą miały okazję wziąć udział w spotkaniu z neolitycznym górnikiem, który przybliży warunki życia ludzi kilka tysięcy lat temu. Będzie można spróbować swoich sił w grze terenowej, a także sprawdzić jak wyglądamy w makijażu wykonanym dawnymi sposobami. Na zakończenie krzemionkowskiej przygody będzie można zasiąść przy ognisku.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca w godzinach 9:00-11:00 i 12:00-14:00 (do wyboru) na terenie pradziejowej osady w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a). Koszt udziału to 5 zł/osoba, prowiant na ognisko we własnym zakresie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 maja pod nr telefonu 41 260 55 51 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info. Liczba miejsc ograniczona.

Print Friendly, PDF & Email