Łukasz Dybiec: „I Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej w święto boksu olimpijskiego…”

-W dniach od 10 do 12 czerwca w Kielcach odbędą się pierwsze w historii Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej. Skąd się wziął pomysł na organizację takiej imprezy?

-To ważne wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego przez Polski Związek Bokserski – mówi Łukasz Dybiec – wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego, prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Bokserskiego i wiceprezes KSZO ds. boksu. Pomysł organizacji targów ma na celu stworzenie pewnej przestrzeni do wymiany doświadczeń, wiedzy, kontaktów biznesowych oraz pasji dla wszystkich ludzi związanych z boksem. Chcielibyśmy możliwie jak najpełniejszego zjednoczenia środowiska bokserskiego i wspólnej jego pracy na rzecz polskiego boksu olimpijskiego. Dodamy tylko, że partnerem wydarzenia są Targi Kielce S.A., a to gwarantuje, że targi nie tylko będą zorganizowane profesjonalnie, ale i zakończą się sukcesem. Partnerem targów są także Ministerstwo Sportu i Turystyki, Suzuki Motor Poland, IBA, EUBC, TVP Sport, Proboxing. Ci partnerzy w przeszłości przyczynili się do sukcesów Polskiego Związku Bokserskiego takich chociażby, jak cykl gal bokserskich Suzuki Boxing Night, czy organizacja pierwszych w historii naszego kraju Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie – Kielce 2021.

-Podczas Targów Branży Bokserskiej ma być organizowanych wiele imprez towarzyszących. Jakich?

-Zaliczyć do nich można już znane z obchodów święta naszej dyscypliny Forum Polskiego Boksu, które po raz kolejny zgromadzi całą polską rodzinę bokserską na czele z olimpijczykami, medalistami, prezesami i trenerami klubów bokserskich. W ramach II Forum Polskiego Boksu zaplanowane zostały także szkolenia dla trenerów, sędziów oraz zawodników, a także panele dyskusyjne dotyczące przygotowania motorycznego czy żywienia i suplementacji w boksie, wspólne treningi, walki pokazowe na czterech ringach. Niezwykle ciekawie zapowiada się próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie osób jednocześnie ćwiczących boks we wspólnym treningu tym razem na żywo, bo – niech przypomnę – w czasie pandemii biliśmy taki rekord przez platformę internetową ZOOM.

-Czy już wiadomo, kto weźmie udział w I Międzynarodowych Targach Branży Bokserskiej?

-Zaproszenia skierowaliśmy do federacji światowych, związków, klubów, organizacji i stowarzyszeń sportowych, władz samorządowych z całej Polski, sportowców, zawodników profesjonalnych i amatorów. Niewykluczone, że na targach pojawią się tak znani pięściarze, jak Andrzej Gołota, czy Dariusz Michalczewski, a także znani ludzie sportu, polityki i biznesu.  Targi są szansą promocji dla firm działających w branży bokserskiej i w ogóle sportowej, zajmujących się produkcją sprzętu sportowego, sprzedażą odżywek i suplementów, trofeów sportowych, prowadzących siłownie i kluby fitness, ośrodki sportowe, agencje eventowe. Będą one mogły wymienić swe doświadczenia, zbudować relacje i kontakty i to w wymiarze międzynarodowym.

-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *