Cudowny Dzień Dziecka  w Bałtowie

Mnóstwo atrakcji zapewnili organizatorzy najmłodszym mieszkańcom gminy Bałtów z okazji obchodzonego Polsko – Ukraińskiego Dnia Dziecka. Już  z daleka  Pałacowego Wzgórza słychać było dziecięce śmiechy i okrzyki radości. Do wspólnej zabawy zostały zaproszone także dzieci z Ukrainy, które przebywają na terenie gminy Bałtów. Imprezę otworzył wójt gminy Hubert Żądło wraz z posłem Andrzejem Kryjem oraz przewodniczącym Rady Gminy Henrykiem Cichockim, kierując do dzieci i ich rodziców słowa pełne ciepła i serdeczności. Inicjatorkami wydarzenia były : Donata Majewska, Róża Kołodziejska i Patrycja Rados wraz ze Stowarzyszeniem „Przyjazna Gmina Bałtów”, środki na ten cel organizatorzy otrzymali z Fundacji Artwińskiego w Kielcach oraz od wójta gminy Huberta Żądło. Radni Rady Gminy ufundowali dzieciom watę cukrową.

Organizatorzy zapewnili szereg gier i zabaw. Kolejki ustawiały się do dmuchańców, do stoiska malowania twarzy, czy też „stoiska małego instruktora”. Nie brakowało chętnych do puszczania baniek mydlanych, rozgrywek sportowych czy wspólnego grilowania. Dzięki animatorom cały plac zamienił się w krainę zabawy, w której uczestniczyło około 300 dzieci. Każde dziecko z kolorowych balonów mogło wyczarować dowolna postać.

-Dzień Dziecka do doskonała okazja do integracji, a temu najlepiej służy wspólna zabawa. Stąd też chciałyśmy, aby Międzynarodowy Dzień Dziecka, który także w tym samym czasie obchodzony jest na Ukrainie był dniem radości, ale też integracji rodzin ukraińskich z mieszkańcami gminy – mówiła Donata Majewska, jedna z organizatorek imprezy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *