Puchary dla najlepszych wędkarzy (zdjęcia)

W niedzielę nad stawem w Partu Miejskim odbyły się zawody wędkarskie, zorganizowane przez Koło PZW Ostrowiec Świętokrzyski – Kamienna. Wzięło w nich udział 28 zawodników, w dwóch grupach wiekowych.

-Nasze Koło jest najmłodsze w mieście. Działamy piąty rok. Naszym celem jest integrowanie wędkarzy, ich rodzin oraz zachęcanie najmłodszych. zawody zorganizowaliśmy dla dzieci. Chcemy w jak największej grupie rozbudzić tę pasję. W dobie komputerów, tabletów i telefonów, od których dziś trudno oderwać dzieci, chcemy stworzyć alternatywę spędzania wolnego czasu.  Stąd też te zawody traktujemy zabawowo. Jednak zawsze z takiej grupy, wyłoni się kilku pasjonatów, którzy później poświęcają wędkarstwu całe życie – mówi prezes Koła Ostrowiec Św. – Kamienna, Andrzej Maciejewski.

W samo południe, w lekko przygrzewającym słońcu komisja ważyła złowione zdobycze. Wśród najmłodszych zawodników byli 6-letni: Wojtek Rogala, Olaf Piotrowski, Adaś Kwasek i Filip Kwiatkowski. Swoje umiejętności wędkowania prezentowały także dziewczęta. Jak przyznaje prezes A. Maciejewski, coraz częściej łowienie ryb staje się dziewczęcą pasją.

Po ważeniu, złowione ryby trafiły z powrotem do stawu, a komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Zawody przebiegały w dwóch kategoriach. W grupie młodszej I miejsce zajęła Paulina Piwnik (4.720 dag), II miejsce wywalczył Filip Kądziela (3.510 dag) i III miejsce Adam Kwasek (2.780 dag). Nagrodę za największą rybę w tej kategorii odebrał Dominik Babiarz ( karaś srebrzysty 1.200 dag). W grupie starszej I miejsce zdobył Jan Wójcik (2860 dag), II miejsce Sebastian Kopyś (2.520 dag), zaś  III miejsce wywalczyła  Maja Przydatek (1.875 dag) oraz zdobyła nagrodę za największa rybę ( karaś srebrzysty 1.220 dag). Zwycięzcy odebrali puchary od sponsorów imprezy – członków zarządu powiatu: Agnieszki Rogalińskiej i Łukasza Dybca. Dla uczestników była też ufundowane – pizza z Pizzerii Biesiadowo, popcorn i wata cukrowa. Wszyscy otrzymali od sponsorów również upominki za udział w zawodach. Już za trzy tygodnie wędkarze spotkają się na rodzinnym łowieniu ryb.