14-latek postawił na nogi policjantów

W dniu 21 lipca 2022 r., po godz. 7, w Prusach w gminie Ożarów, 14–latek przyniósł do domu przedmiot wyglądem przypominający niewybuch z czasów II Wojny Światowej. 45-letnia matka chłopca natychmiast powiadomiła policjantów.

-14–latek znalazł podczas spaceru przedmiot wyglądem przypominający niewybuch, ale po oględzinach dokonanych przez policjanta przeszkolonego w zakresie pirotechnicznym, okazało się, że jest on pozbawiony cech bojowych i nie stanowi zagrożenia –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie.

Policjanci przypominają, że niewybuchy z czasów II Wojny Światowej czy inne niezabezpieczone w odpowiedni sposób materiały pirotechniczne nadal stanowią ogromne zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu lub chociażby podejrzenia, że może posiadać cechy bojowe nie należy pod żadnym pozorem go dotykać, obracać czy przenosić w inne miejsce. Nieodpowiednie obchodzenie się z materiałami pirotechnicznym może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. W takiej sytuacji należy zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiadomić odpowiednie służby oraz w miarę możliwości zabezpieczyć miejsce ujawnienia takiego znaleziska przed dostępem innych osób, a przede wszystkim przed dostępem dzieci. Specjalnie przeszkolone służby zabezpieczą przedmiot.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.