Marzenia się spełniają

Stowarzyszenie Witulin nad Świśliną w Dołach Biskupich otrzymało dotację w wysokości 3.000 zł na zorganizowanie I rajdu pieszego po ścieżce geoedukacyjnej ,,Dolina Świśliny” w Dołach Biskupich oraz dofinansowanie w kwocie 2.000 zł na wydanie albumu pt: ,,Krzyże, figurkii kapliczki przydrożne na terenie GminyKunów”.
Zadania te zostaną współfinansowane ze środków Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w ramach zadań publicznych. Dzięki otrzymanym środkom uda się zrealizować przedsięwzięcia, które jeszcze do niedawna były w sferze marzeń. Są to kolejne ciekawe inicjatywy tego młodego stowarzyszenia z Dołów Biskupich.
-Członkowie stowarzyszenia pragną co jakiś czas zrobić coś dla swojej miejscowości, czym pozytywnie zaskakują swoich mieszkańców – podkreśla Paweł Gawron prezes stowarzyszenia. – Jakość życia mieszkańców wsi zależy głownie od nich samych.
Rozwijanie zdolności drzemiących w ludziach, ciekawe zagospodarowanie terenów bogatych przyrodniczo czy też wyeksponowanie tego, co w historii terenu najciekawsze, to tylko niektóre pomysły na zainwestowanie w wiejską rzeczywistość. Jednym z wielu takich stowarzyszeń w gminie Kunów jest właśnie stowarzyszenie z Dołów Biskupich. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *