Chciał zrobić sobie krzywdę

W dniu 22 sierpnia 2022 r., na cmentarzu parafialnym w Opatowie, mężczyzna odwiedzający grób osoby bliskiej zauważył, że na ziemi porozrzucane przedmioty, w tym poplamioną żyletkę, bandaże, blistry po zużytych silnych lekach psychotropowych oraz kilka innych rzeczy osobistych. Na samym cmentarzu oraz w najbliższym rejonie nie napotkał żadnych osób, powiadomił więc o znalezisku policjantów.

-Analizując zebrane w sprawie ślady i informacje policjanci dotarli do 51–letniego mieszkańca miasta –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Mężczyzna miał poranione i zakrwawione nadgarstki. Przyznał, że zażył leki psychotropowe, aby odebrać sobie życie. Policjanci przekazali 51-latka załodze pogotowia ratunkowego. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci informują, że osoby znajdujące się w kryzysie emocjonalnym mogą skorzystać ze specjalistycznego wsparcia pod numerem telefonu 800 70 2222 – Centrum Wsparci dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego. W Centrum Wsparcia dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Pomogą także we wskazaniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, w którym można otrzymać bezpośrednią pomoc. Możesz porozmawiać o swoim problemie i uzyskać profesjonalne wsparcie.

Na numer 800 70 2222 można zadzwonić, gdy: czujesz się stale przygnębiony, nie dajesz sobie rady z codziennością, przeżywasz kryzys emocjonalny, znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”, nie radzisz sobie ze stresem, nie chce Ci się żyć, jesteś ofiarą przemocy, zamartwiasz się o swój stan zdrowia, myślisz, że „jest coś z Tobą nie tak”, nie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.