Dzień bezpieczeństwa na drogach

W dniu 21 września 2022 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Zagłoby, na drodze krajowej nr 9, w ramach działań edukacyjnych działania pn. „ROADPOL SAFETY DAYS”, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, prowadzili działania  edukacyjno -profilaktyczne.

-Chcąc bardziej trafić do wyobraźni kierowców stróże prawa stworzyli inscenizację wypadku drogowego z udziałem rowerzysty –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jadący tą drogą kierowcy mogli zobaczyć leżący na środku drogi rower. W przedsięwzięcie włączyli się także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski. Zaproszeni goście udzielali instruktażu z zakresu pierwszej pomocy oraz prezentowali sprzęt ratownictwa technicznego, za pomocą którego strażacy uwalniają zakleszczone osoby z pojazdów.

Policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych przestrzegali kierujących przed brawurą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Podobne działania prowadzili też policjanci z Opatowa, którzy na terenie parkingu przy ul. Kilińskiego w Opatowie, wyjaśniali kierowcom, jak w ostatnich miesiącach zmieniły się przepisy ruchu drogowego, dotyczące zarówno osób pieszych jak i kierujących oraz przypominali o konsekwencjach niefrasobliwego zachowania się na drogach.

-Potem organizatorzy odwiedzili dzieci w opatowskich przedszkolach aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Prezentowali również sprzęt ratowniczy, który wykorzystują w codziennej służbie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.