36-letni rozbójnik już niegroźny

W dniu 23 września 2022 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim na wniosek funkcjonariuszy Policji i prokuratora zastosował wobec 36-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 72-leniej mieszkance Ostrowca Świętokrzyskiego.

-Do zdarzenia doszło w drugiej połowie lipca na ul. Targowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie 72-latka została zaatakowana przez mężczyznę, który najpierw uderzył ją w twarz, a gdy upadła na ziemię, wyrwał jej z ręki torebkę –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Łupem sprawcy padły m.in. pieniądze w kwocie 80 złotych, telefon komórkowy, dowód osobisty oraz kosmetyki. Wartość start pokrzywdzona wyceniła na kwotę ponad 600 złotych.

Sprawcą  tego rozboju okazał się 36-latek. Do jego zatrzymania doszło w dniu 21 września 2022 r. na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci odzyskali skradziony telefon komórkowy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.