24 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej! Akt oskarżenia na finiszu! W tle inwestycja w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Już w 2016 roku informowaliśmy o tym, jak to agenci CBA zatrzymali przedsiębiorców, jak również menadżerów – w sumie 14 osób podejrzanych o wyłudzenie kilkudziesięciu milionów dotacji unijnych i kilku milionów podatku VAT. Związani oni mieli być z jedną z inwestycji na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Dopiero dziś po sześciu latach prokuratorskiego postepowania, wiemy, jaki jest ciąg dalszy sprawy.

– Właśnie w tej sprawie zostało zamknięte śledztwo i aktualnie sporządzany jest akt oskarżenia przeciwko 24 osobom, którym zarzuca się, między innymi, przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, doprowadzenia PARP do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w związku z dofinansowaniem projektów unijnych, doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem SP, w wyniku wprowadzenia do obrotu nierzetelnych faktur VAT i żądania, w oparciu o takie faktury, zwrotu naliczonego podatku od towarów i usług. Wśród zarzutów są również przestępstwo prania brudnych pieniędzy oraz przestępstwa zakwalifikowane z kks- mówi nam Anna Marszałek, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Jeszcze do niedawna firma na której ustanowiono zarząd komisaryczny funkcjonowała mimo trwającego wieloletniego postępowania. Teraz zakład jest już zupełnie pusty.

– Aktualnie na majątku spółki ustanowiony jest zarząd przymusowy. Prokurator przekazuje wraz z aktem oskarżenia informację o zarządzie właściwemu sądowi i w zakresie dalszych ewentualnych decyzji co do majątku spółki orzekał będzie sąd – mówi Anna Marszałek, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić są zewnętrzni inwestorzy zainteresowani zakupem nieruchomości i uruchomieniem tam produkcji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *