Nowy samochód dla strażników miejskich (zdjęcia)

Prezydent Jarosław Górczyński przekazał w minionym tygodniu kluczyki do pojazdu marki SsangYong Korando dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Decyzję o skierowaniu środków, a w konsekwencji zakupu samochodu o wartości 124.999,00 zł podjęli radni miejscy.

– Chcę, aby ten samochód pomagał w codziennym życiu naszych mieszkańców – przyznał prezydent Jarosław Górczyński. Nie chciałbym, aby służył on podczas wystawianiu mandatów za wykroczenia.

– Dziękuje Prezydentowi i Radzie Miasta na zakup samochodu dla Straży Miejskiej- mówił komendant Andrzej Kaniewski. Mam nadzieję, że w okresie pandemii m.in. dowożąc ostrowczan do punktów szczepień, czy pomagając w dostarczaniu żywności potrzebującym, pokazaliśmy, że możemy nieść pomoc, a nie musimy być kojarzeni jedynie z niesieniem represji.

Przypomnijmy, że działania Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim mają charakter prospołeczny, są nastawione przede wszystkim na niesienie pomocy, pomaganie i ochronę mieszkańców miasta. Jako formacja umundurowana chroni porządek publiczny na terenie gminy, spełniając służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swe zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli.

Nie można też zapomnieć o podejmowanych działaniach z zakresu przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska, w tym realizacja zadań mających na celu uszczelnienie systemu odbioru odpadów komunalnych. W dalszym ciągu aktualna jest problematyka zaśmiecania przestrzeni publicznej, powstawania dzikich wysypisk śmieci, spalania odpadów w domowych piecach oraz niezgodne z prawem pozbywanie się odpadów ciekłych i stałych.

Prezydent Jarosław Górczyński, że niebawem strażnicy przejdą cykl specjalistycznych szkoleń, a także trafią do nich nowe kamery mobilne.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Nowy samochód dla strażników miejskich (zdjęcia)

 • 29 listopada 2022 at 10:22
  Permalink

  Takie nowe auto kosztuje 96 650 pln brutto
  Po co im alufelgi? To dodatkowy koszt ok 6 000 pln
  Dacia Duster w gazie za 58 000 pln nie mogła być? Dwie by mieli, a jak by obniżyli loty to 3 auta…

  Chyba prezydent oderwał się od ziemi i to mocno ;/

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *