Przydomowe oczyszczalnie ścieków dla mieszkańców 

Gmina Waśniów rozstrzygnęła postępowanie na realizację kolejnego  etapu budowy Przydomowych Oczyszczalni Ścieków. Jest to już V etap, a zadanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Jak potwierdza wójt gminy Krzysztof Gajewski, prace rozpoczną się jeszcze w styczniu br. i potrwają do lipca 2023r. Wartość inwestycji to  3 583 051,50 złotych. Na tę inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie z PROW w wysokości  2 913 050,00 złotych. Dofinansowanie udało się pozyskać, ponieważ wniosek złożony przez Gminę Waśniów  zajął drugie miejsce w województwie na liście gmin starających się  o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tego zadania.  

W ramach inwestycji  na terenie gminy Waśniów zostanie wybudowanych 151 fabrycznie nowych przydomowych oczyszczalni ścieków opartych o technologię SBR spełniających wymogi normy PN-EN 12566-3+A2:2013, co oznacza, że ponad 150 gospodarstw zostanie wyposażonych w nowe urządzenia.

Każdemu z mieszkańców, którzy podpisali umowę z Gminą Waśniów  zostanie dostarczona, zamontowana  i uruchomiona oczyszczalnia ścieków  o wartości 24 tysiące złotych. Gmina będzie również serwisowała zamontowane oczyszczalnie przez okres 5 lat. To doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców, których gospodarstwa domowe  znajdują się na odległych terenach, gdzie nie ma możliwości przeprowadzenia kanalizacji, a w Gminie Waśniów takich miejsce jest wiele. Stąd też mieszkańcy korzystają z możliwości montażu oczyszczalni na preferencyjnych warunkach.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *