Była Międzywojewódzka, a będzie Ogólnopolska Liga Juniorów w Boksie

W 2022 roku zakończyły się rozgrywki Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Boksie. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem województwa lubelskiego. Na drugim miejscu uplasowało się województwo świętokrzyskie, a trzecie miejsce przypadło województwu podkarpackiemu. W sumie rozegrano 12 meczów bokserskich.

-Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Zdzisław Patalita z klubu Ring Busko Zdrój – mówi wiceprezes KSZO ds. boksu. Łukasz Dybiec. -Wspólnie z Wojciechem Surowcem byli odpowiedzialni sportowo za wytypowanie i przygotowanie zawodników do udziału w meczach. Koncepcja powołania ligi trenerów ze świętokrzyskiego szybko znalazła uznanie w oczach prezesa  Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorza Nowaczka, który udzielił stosownego wsparcia temu przedsięwzięciu.  Rozgrywki ligi juniorów świetnie wpisują się w systemowy plan przywrócenia  centralnej ligi seniorów. Docelowo chcemy, aby liga funkcjonowała również w młodszych grupach wiekowych . Systematyczna rywalizacja w poszczególnych grupach wiekowych młodych pięściarzy pozwoli wyszkolić i przygotować zawodników do udziału w lidze seniorskiej.

-Na ostatnim zarządzie PZB szczegółowo omawialiśmy zagadnienia związane z funkcjonowaniem i   rozwojem ligi juniorów, chcemy ten projekt rozwijać    – informuje prezes PZB, Grzegorz Nowaczek. -Pierwszy sezon rozgrywek ligowych należy uznać za udany. Odbyło się wiele dobrych pojedynków. Wszyscy uczestnicy projektu podeszli bardzo zdrowo i odpowiedzialnie do organizacji rozgrywek, a dobra, sportowa atmosfera i zrozumienie towarzyszyła aż do ostatniego meczu w Busku. Dlatego z wielkim zapałem ruszyliśmy do pracy w 2023 roku.

W sezonie 2023 zmieniliśmy nazwę rozgrywek na Ogólnopolską Ligę Juniorów w boksie, ponieważ dołączyły do nas drużyny ze Śląska i  Łodzi. 4 lutego w Boguchwale odbył się 1 mecz w 2023 roku, w którym Podkarpackie zwyciężyło Łódzkie 14:6. Na terenie województwa świętokrzyskiego odbędzie się w sumie cztery spotkania, a na naszą kadrę świętokrzyskiego będą czekały także cztery wyjazdowe mecze, stanowiące świetny sprawdzian dla naszych młodych i zbierających doświadczenie pięściarzy.

-Zawodnicy będą musieli utrzymać formę startową zdecydowanie dłużej – mówi Łukasz Dybiec. -Nasza liga wzbudza duże zainteresowanie w Polsce. Mamy sygnały od innych okręgów, że chcą przystąpić do rozgrywek. W tym roku jest już to niemożliwe, ale w przyszłym sezonie chcemy stworzyć drugą grupę, która będzie walczyć z liderem naszej grupy o tytuł Mistrza Ogólnopolskiej Ligi Juniorów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *