Kobieta jest wiosną… (zdjęcia)

Wyjątkową atmosferę miały obchody Dnia Kobiet, które odbyły się w gościnnych murach PSP w Waśniowie i nieprzypadkowo w pierwszy dzień wiosny, bowiem to właśnie KOBIETA JEST WIOSNĄ…

I można było przekonać się o tym podczas imprezy, która zgromadziła blisko 300 mieszkanek gminy Waśniów oraz zaproszonych gości. Cała sala nie tylko tonęła w kwiatach, ale przede wszystkim emanowała radością, życzliwością i kobiecą subtelnością. A panowie – pracownicy Urzędu Gminy i radni Rady Gminy zadbali o to, by każda z pań czuła się wyjątkowa. Już na powitaniu nie zabrakło słodkości oraz loterii kwiatowej. Ze sceny płynęły serdeczne życzenia, a w roli konferansjerów wystąpili: wójt gminy Krzysztof Gajewski oraz radny Rady Gminy, Janusz Bugajski. Ale to panie były bohaterkami tego niezwykłego wieczoru. Wśród nich były – dyrektorki szkół z terenu gminy wraz kobiecą kadrą nauczycielską, panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Jeżowie, Śnieżkowicach, w Grzegorzowicach, a także   „Skoszynianki”, „Witsławianki”, „Sami Swoi”, Klub Seniora w Grzegorzowicach, panie radne,  sołtyski oraz kierownicy i pracownicy, a także emerytowani pracownicy  Urzędu Gminy.

 Ducha radości i dobrej zabawy dzielili z mieszkankami zaproszeni goście – posłowie Agata Wojtyszek i Andrzej Kryj, senator Jarosław Rusiecki oraz radna Rady Powiatu Ostrowieckiego, Beata Duda, reprezentująca starostę Marzenę Dębniak.

 Wszystkich, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, słowami klasyka,  witał wójt Krzysztof  Gajewski – „Jest to Dzień Kobiet – Naszych Pań Święto, które przypada wiosną, aby wiatr niósł Wam pieśń radosną. Życie nie sprawiało trudności, a uśmiech na Waszych twarzach zawsze gościł, aby  motyle na dłoni Wam siedziały i najskrytsze marzenia spełniały”. Podczas wieczoru ze sceny płynęło wiele fraszek i piosenek łączących kobiecość z wiosną. Swoje zdolności wokalno – instrumentalne prezentowali młodzi muzycy z Domu Kultury w Nagorzycach pod kierunkiem Grzegorza Kowalskiego. Niezwykłym głosem publiczność oczarowała Angelika Orłowska, uczestniczka „Szansy na sukces”. Natomiast Amatorski Teatr „Święty Spokój” z Rudek bawił widownię do łez.

Zwieńczeniem spotkania było wręczanie kwiatów każdej z pań oraz piękny i pyszny tort rozświetlony racami, zaś magia wieczoru dalej trwała…

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *