Na czym polega zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?

Zmarszczki są nieodłącznym elementem procesu starzenia się skóry. Jednym z najpopularniejszych metod walki z tego typu zmianami jest wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym. Chcesz wiedzieć, na czym polega ten zabieg medycyny estetycznej? Czytaj dalej i sprawdź, co warto wiedzieć o likwidacji zmarszczek.

Czy likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczna?

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wypełniania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych u pacjentów. Nie trzeba przeprowadzać testów uczuleniowych przed zabiegiem ani pozostawać w klinice po jego zakończeniu. Organizm bardzo dobrze toleruje substancję i jedynie krótkotrwale może występować niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Objawy te jednak szybko ustępują. Po podaniu preparatu można bez obaw wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Jakie są przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?

Choć wypełnianie zmarszczek kwasem jest bezpieczne, należy pamiętać, że nie każda osoba może poddać się zabiegowi. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań, które mogą uniemożliwić wygładzenie bruzd u niektórych pacjentów. Są to:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • nowotwory;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • problemy z krzepliwością krwi;
  • opryszczka i stany zapalne skóry;
  • trądzik pospolity;
  • choroby autoimmunologiczne.

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?

Wypełnianie zmarszczek polega na podaniu preparatu z kwasem hialuronowym do obszarów skóry, które mają widoczne zmarszczki. Dzięki temu wypełnia on istniejące bruzdy, poprawia elastyczność skóry, a także pobudza produkcję kolagenu. Cała procedura odbywa się z wykorzystaniem bardzo cienkiej igły, co zmniejsza ryzyko odczuwania dyskomfortu przez pacjenta. Co więcej, przed ostrzykiwaniem lekarz medycyny estetycznej aplikuje krem znieczulający. Efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do roku w zależności od indywidualnych cech organizmu. Po tym czasie można powtórzyć zabieg. Więcej o wypełnianiu zmarszczek dowiesz się z artykułu https://fabskin.pl/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/.

Jak wygląda usuwanie lwiej zmarszczki?

Jedną z najczęściej występujących zmian na twarzy jest tzw. lwia zmarszczka. Jest to pojedyncza lub podwójna linia, która powstaje między brwiami w wyniku dużej aktywności określonych mięśni twarzy. Jeśli doszło do utrwalenia zmiany i jest ona widoczna, warto sięgnąć po profesjonalne zabiegi mające na celu jej usunięcie. Likwidacja lwiej bruzdy przy pomocy wypełniacza z kwasem hialuronowym to jedna z najskuteczniejszych metod walki. Zabieg jest mało inwazyjny i odbywa się po wcześniejszej aplikacji kremu znieczulającego. Następnie każdą bruzdę nakłuwa się kilkakrotnie wzdłuż jej linii, dzięki czemu uwypukla się zmarszczka. Po punktowym ostrzykiwaniu lekarz medycyny estetycznej wykonuje masaż, który pomaga w równomiernym rozprowadzaniu preparatu. Garść informacji o usuwaniu lwiej zmarszczki można znaleźć w artykule https://fabskin.pl/kwas-hialuronowy-usuwanie-lwiej-zmarszczki/.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *