Policyjny bat na rowerzystów i użytkowników hulajnóg (zdjęcia)

Świętokrzyscy policjanci weszli w posiadanie APO, czyli najnowocześniejszego urządzenia pozwalającego precyzyjnie mierzyć prędkość rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych. W przypadku wykrycia nadmiernej prędkości urządzenia system wyłącza jej zasilanie co – jak przyznają policjanci – znacznie ułatwia kontrole.

-System wykorzystuje sztuczną inteligencję, działa także jako specjalna aplikacja dostępna wyłącznie dla funkcjonariuszy –informuje Biuro Prasowe KWP w Kielcach. Najpierw dokonywany jest precyzyjny pomiar prędkości rowerzysty, użytkownika elektrycznej hulajnogi, a nawet motoroweru. W przypadku, kiedy system uzna, że prędkość jest zbyt duża, urządzenie wysyła impuls wyłączający zasilanie hulajnogi co powoduje zatrzymanie pojazdu. W motorowerach „paraliżowany” jest układ elektryczny co również unieruchamia silnik spalinowy. Wiemy także, że urządzenie będzie mogło być wykorzystywane do unieruchamiania dronów.

W Kielcach policjanci sprawdzali, jak działa nowy system, gdzie przy ulicy Krakowskiej kontrolowali i czuwali nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się na ulubionych „dwóch kółkach”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *